زهرا ساعی:

ظرفیت بالای گردشگری عامل انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ شد

به گزارش نویدتهران،نماینده مردم تبریز در مجلس از کشورهای حاضر در کنفرانس برای حضور در اجلاسی در تبریز به عنوان شهر گردشگری سال ۲۰۱۸ جهان اسلام دعوت کرد.
زهرا ساعی در مراسم اختتامیه نشست سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که در تهران برگزارشد، گفت: انتخاب شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی از سال ۲۰۱۵ به پیشنهاد سازمان همکاری کشورهای اسلامی کلید خورد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این سازمان با عضویت ۵۷ کشور دومین سازمان بین المللی پس از سازمان ملل متحد است و از تمامی کشورهای عضو درخواست کرده به منظور معرفی شهرهای نمونه گردشگری جهان اسلام، یکی از شهرهای خود را به عنوان نماینده آن کشور معرفی کند که برای سال ۲۰۱۸ کلانشهر تبریز با توجه به ظرفیت های ویژه و بی نظیر خود به عنوان شهر پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در این سال انتخاب شد.

وی افزود: پیش از این شهرهای قدس، قونیه و مدینه منوره به ترتیب به عنوان شهرهای نمونه گردشگری در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ انتخاب شده بودند.

ساعی در ادامه با بیان اینکه تبریز کهن شهر ایران بزرگ به عنوان نگینی خودنمایی می کند، عنوان کرد: تبریز شهری است که از نظر دارا بودن فلاسفه، ادبا، فضلا، آثار تاریخی و گردشگری ظرفیت بسیار بالایی دارد و می توان از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان از کشورهای حاضر در این کنفرانس برای حضور در اجلاسی که به همین منظور در ماه مارس سال جاری در تبریز برگزار می شود، دعوت به عمل آورد.