معاون بهداشت و درمان سپاه :

ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی سپاه برای عموم مردم است

به گزارش نویدتهران،سردار عبداللهی گفت: ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی سپاه اعم از تجهیزات و نیروی انسانی ماهر، برای عموم مردم است و همگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

سردارسرتیپ دوم پاسدار احمد عبداللهی معاون بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی سپاه در گفت‌وگویی با اشاره به تفاوت ارائه خدمات نیرو‌های مسلح در زمان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، بیمارستان‌های ارتش صرفا به پرسنل خود و خانواده‌های آنان خدمات ارائه می‌دادند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) این رویکرد تغییر کرد و تمامی مراکز مراکز بهداشتی و درمانی نیرو‌های مسلح اعم از ارتش، سپاه و ناجا، علاوه بر افراد تحت پوشش خود، ارائه خدمت به سایر اقشار مردم را نیز در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموریت نخست معاونت بهداشت و درمان سپاه، ایجاد تمهیدات لازم برای حل مشکلات درمانی کارکنان سپاه و خانواده‌های آنهاست و سپس با توجه به وجود امکانات و بستر لازم، خدمات به عموم مردم ارائه می‌شود.

معاون بهداشت و درمان سپاه تاکید کرد: ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی سپاه اعم از تجهیزات و نیروی انسانی ماهر، برای عموم مردم است و همگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

سردار عبداللهی ادامه داد: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور و راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در این مناطق و همچنین ارائه خدمت به مردم مناطقی که سپاه در آنجا رزمایش برگزار می‌کند، از جمله اقدامات معاونت بهداشت و درمان سپاه در قالب طرح‌های مردم‌یاری است.

وی در پایان تاکید کرد: به همه معاونین بهداشت و درمان سپاه در استان‌های سراسر کشور تاکید شده که نقاط محروم استان خود را شناسایی کنند و با انجام یک برنامه‌ریزی مناسب، در آنجا مستقر شده و به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهند.