آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

طوفان ماجرای خاشقجی، آل‌سعود را به آل‌سقوط تبدیل می‌کند

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به ماجرای خاشقجی اظهار کرد: این موضوع تاج و تخت آل سعود را به لرزه درآورده واین جنایت نشان دهنده هویت آل سعود است؛ آل سعود از همان ۱۰۰ سال پیش که روی کار آمد هویتش همین بود و آل قتل و جنایت بود.
آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت اربعین اظ‌ها رکرد: مراسم اربعین یک رزمایش ولایت محسوب می‌شود که از هدایای الهی بر امت ما است، این رزمایش هدفمند عاشقانه بیعت با آرمان‌های ابا عبدالله الحسین است و رزمایش عملی لبیک یا حسین می‌یباشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به فراخوان مقام معظم رهبری درباره الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت گفت: معنای سند بالادستی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت که چشم اندازی ۵۰ ساله را در نظر دارد این است که این نظام و انقلاب ماندنی است و آن کوته فکران و بیچارگانی که تعبیرات نادرستی مطرح می‌کنند در اشتباه هستند و این ملت از گردنه‌های سخت عبور خواهد کرد و این نظام زمینه ساز قیام جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع معیشت مردم گفت: این از بدیهیات است که مسئله اول کشور حل مشکلات معیشتی مردم است؛ در این میان درست کردن مسائل حاشیه‌ای و ایجاد تنش از ناحیه هر کسی باشد بد است، به خصوص آنکه از ناحیه مسئولان باشد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه بحران و بن بستی در کشور وجود ندارد گفت: راه حل غلبه بر مسائل معیشتی و سایر مشکلات عبارت است از توکل به خدا، قطع امید از بیگانگان، اطاعت عملی از رهنمود‌های ولایت، برنامه ریزی جهادی، مدیریت جهادی و وحدت ملت حول محور ولایت.

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات کشور با داد و فریاد و شلوغی حل نخواهد شد گفت: مردم در جهت حل مشکلات باید مواظب موج سواری افراد خائن باشند چرا که این افراد خائن حل مشکلات مردم را نمی‌خواهند بلکه می‌خواهند آب را گل آلود کنند و از این آب گل آلود ماهی آسیب رساندن به نظام را بگیرند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اسارت درآمدن تنی چند از مرزبانان کشور در منطقه میرجاوه گفت: دولت و دستگاه دیپلماسی ما باید به دولت پاکستان تذکر دهد که تردد تروریست‌ها از طریق مرز شما منطبق با حسن همجواری نیست و اگر نیاز شد ایران و پاکستان برای کندن کلک تروریست‌ها در پاکستان با هم همکاری کنند.

آیت الله خاتمی در ادامه با اشاره به موضوع تصویب FATF در مجلس گفت: اولا این مصوبه هنوز به قانون تبدیل نشده و یک لایحه‌ای مثل دیگر لوایح است بنابر این نباید فضای کشور را به واسطه آن طوفانی کنیم؛ مخالفان این لایحه نباید موافقان آن را متهم به خیانت کنند و موافقان آن نیز نباید مخالفان را متهم به عدم شناخت مشکلات کشور کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان اخیر دبیر اجرایی FATF مبنی بر عدم تضمین نسبت به خروج ایران از لیست سیاه این کارگروه تصریح کرد: حالا که هیچ تضمینی وجود ندارد چرا ما این طناب دار را دور گردن خود ببندیم؛ باید توجه داشت که ۴۰ سال پیش این ملت دزد‌هایی را با ذلت از در این کشور بیرون کرد حالا دنیای استکبار می‌خواهد از پنجره قوانین بین المللی وارد کشور ما شود بنابر این باید مواظب بود.

وی با اشاره به ماجرای خاشقجی اظهار کرد: این موضوع تاج و تخت آل سعود را به لرزه درآورده واین جنایت نشان دهنده هویت آل سعود است؛ آل سعود از همان ۱۰۰ سال پیش که روی کار آمد هویتش همین بود و آل قتل و جنایت بود.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه دنیا چشم خود را به سایر جنایت‌های آل سعود بسته است، گفت: درنتیجه تجاوز سعودی‌ها به یمن ده‌ها هزار نفر در این کشور به شهادت رسیدند و ۱۲ میلیون یمنی در آستانه قحطی هستند؛ حالا دنیا چشمش را به جنایت آل سعود در یمن بسته و بر جنایت صورت گرفته در ماجرای خاشقجی زوم کرده.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به تلاش آمریکا برای ماست مالی ماجرای خاشقجی گفت: آمریکا وزیر خارجه خود را به عربستان فرستاده و دولت جبار عربستان در حال خرج میلیارد‌ها دلار است تا قضیه خاشقجی را ماست مالی کند و آمریکا نیزدر این ماجرا به فکر دوشیدن بیشتر گاو شیرده خود یعنی آل سعود است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ماجرا خاشقجی و طوفانی که در این رابطه به پاشده هم دامن آ‌مریکا و هم دامن عربستان را خواهد گرفت وا میدواریم که این ضربه مبدائی باشد که آل سعود به آل سقوط تبدیل شود.