طرح ملی مبارزه با مواد مخدر ابلاغ و اجرا مي شود

وزیر کشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر از ابلاغ و اجراي طرح ملی مبارزه با مواد مخدر در سطح كشور خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشيه جلسه 133 ستاد مبارزه با مواد مخدر که در محل وزارت کشور و با حضور اعضای اصلی و مسئولین نهادهای ذ‌ي‌ربط برگزار شد، گفت: در این جلسه گزارش سالانه ستاد به اعضا تقدیم شد و طرح‌های انجام شده نیز ارائه شد.

به گزارش نویدتهران وبه نقل از روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر،وی با بيان اينكه طرح ملی مبارزه با مواد مخدر ابلاغ و اجرا مي شود؛ «تقویت مقابله با مواد مخدر» را یکی از طرح‌های مهم سال جاری در عرصه مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: تا پایان بهمن ماه سال جاری و در 11 ماه گذشته، 655 تن مواد مخدر و روان‌گردان کشف شده است.

دبيركل ستاد بيان داشت: در سال جاری در جمع‌آوری معتادین متجاهر نیز اقدامات فوق العاده‌ای صورت گرفت که آخرین آن طرح عملياتي جمع آوری خرده‌فروشان و معتادان متجاهر در 12 استان است و اين طرح از 20 اسفند آغاز و تا خرداد سال 96 ادامه دارد.

رحمانی فضلی همچنين از واگذاري مسئولیت جمع آوری معتادین متجاهر از امروز به صورت کامل به بهزیستی خبر داد و تاكيد كرد: همه دستگاه‌ها ملزم به کمک به بهزیستی در اجرای این وظیفه هستند.

وي تصریح کرد: معتادان متجاهر معتادانی هستند که در کف خیابان‌ها هستند، مسئولیت این گروه از دو ماه قبل به طور آزمایشی به بهزیستی واگذار شده بود كه به علت عملکرد فوق العاده این سازمان مسئوليت اجرای این طرح، به طور رسمی و از امروز به بهزیستی واگذار شد.

وي در پایان در خصوص جلسه 133 ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: این جلسه، جلسه هماهنگی بود و وزارت اطلاعات، وزارت بهداشت و درمان، سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، قوه قضاییه و … به منظور هماهنگی‌های بیشتر در این جلسه حاضر بودند.