ولایتی در نشست خبری:

طرح معامله قرن به سرانجام نخواهد رسید

به گزارش نویدتهران،مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل تاکید کرد: طرح معامله قرن هرگز به سرانجام نخواهد رسید و رونمایی از طرح معامله قرن، انسجام گروه‌های مبارز فلسطینی را به دنبال خواهد داشت.

علی‌اکبر ولایتی در نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی در واکنش به رونمایی از طرح معامله قرن، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: رونمایی از طرح معامله قرن، انسجام گروه‌های مبارز فلسطینی، گسترش موج حق طلبی و ظلم ستیزی، توسعه کمی و کیفی روند مقاومت تا آزادسازی قدس شریف، انسجام امت اسلامی، حمایت آزادی خواهان، عدالت جویان و جامعه جهانی از ملت مظلوم فلسطین را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: امروز جهان اسلام با مسئله مهمی روبه‌روست رئیس جمهور دروغگوی آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی طرحی را مطرح کرده که در حقیقت فروش کشور‌های اسلامی و همانند جنگ‌های صلیبی است.

آقای ولایتی با اشاره به اینکه طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی تعبیر نخواهد شد، گفت: آن‌ها فکر کرده اند که بعد از شهادت سپهبد شهید سلیمانی جبهه مقاومت ضعیف شده است، اما نمی‌دانند که در مکتب ما شهادت‌ها موجب زنده شدن نهضت می‌شود.

وی با یادآوری مراسم باشکوه تشییع سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش در عراق و ایران، افزود: این مراسم تشییع در عراق و ایران اولین سیلی محکمی بود که آمریکا و استکبار جهانی خورد.

آقای ولایتی ادامه داد: با آزادی شهر ادلب سوریه پیروزی‌های مقاومت در جهان ادامه پیدا خواهد کرد و امروز اتحاد فلسطین بی سابقه است از این رو آن‌ها بدانند که نتیجه‌ای از این طرح نخواهند برد.

وی تاکید کرد: اعمال حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین مادری خود یکی از مطالبات جهان اسلام است و باید نظام سیاسی مد نظر فلسطینیان تشکیل شود و آوارگان فلسطینی به کشورشان برگردند.

آمریکا دوران نزول خود را طی می‌کند

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل درباره حمایت آمریکا از طرح موسوم به معامله قرن گفت: امروز آمریکا دوران نزول خود را طی می‌کند و آن‌ها برای فرار از مشکلات داخلی خود دست به این چنین اقدامی زده‌اند.

آقای ولایتی در خصوص اینکه آیا حمایت‌های آمریکا از این طرح می‌تواند موجب تحقق آن شود، افزود: این اقدام آن‌ها نتیجه‌ای نخواهد داد و مسلمانان به اهداف خود دست پیدا می‌کنند.

وی در باره موضع گیری ایران در این باره گفت: جمهوری اسلامی ایران در این خصوص ساکت نخواهد نشست و در این مسیر از همکاری و مشورت با کشور‌های اسلامی غافل نخواهد شد و با همکاری ملت‌های منطقه آمریکا در این اقدام نیز شکست خواهد خورد.

آقای ولایتی افزود: شرکت نمایندگان برخی کشور‌های عربی در مراسم رونمایی از این معاهده ننگین هم ضامن اجرایی شدن این طرح نخواهد شد و این اولین بار نیست که این گونه طرح‌ها از سوی آمریکا رونمایی می‌شود قبلا هم پیمان کمپ دیوید و مادرید ارائه شده که هیچ کدام نتیجه نداده است و نخواهد داد، مردم فلسطین هوشیار در خط مقدم هستند و دیگر کشور‌ها هم از آن‌ها حمایت خواهند کرد.

وی گفت: آنچه اتفاق افتاده در واقع یک نمایش رسانه‌ای برای جبران شکست‌های آمریکا در منطقه و جهان است، آن‌ها در عراق شکست خورده اند و باید از منطقه بیرون بروند و پایگاه اصلی خود را از دست خواهند داد، از سوی دیگر آمریکایی‌ها از سوریه هم باید خارج شوند و دولت مقاوم و مقتدر سوریه به شرق فرات خواهد رفت.

آقای ولایتی فلسفه اصلی تشکیل محور مقاومت را ایستادگی در برابر صهیونیست‌ها دانست و گفت: ما به صورت رسمی موضع ایران اسلامی را اعلام می‌کنیم. کاری که یمنی‌ها کردند پاسخی به زیاده خواهی‌های آمریکا و آل سعود در منطقه است، در فلسطین اشغالی هم این مقاومت ادامه خواهد داشت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل افزود: کار‌های جمهوری اسلامی ایران منطقی است و هر انسان آزاده‌ای هم مواضع ایران را بشنود آن را قبول خواهد کرد ما معتقدیم که مردم فلسطین باید به سرزمین مادری خود باز گردند و با همه پرسی آینده خود را رقم بزنند.

وی با اشاره به اصرار آمریکایی‌ها برای ماندن در عراق گفت: تلاش‌های آن‌ها بیهوده است مجلس عراق رای به خروج آمریکا از عراق داده و مردم عراق هم با تظاهرات حمایت خود را از این رای اعلام کرده‌اند آمریکایی‌ها هیچ شانسی برای ماندن در عراق ندارند و باید این کشور را ترک کنند