دکترلاریجانی با اشاره به فرارسیدن روز قدس در جمع خبرنگاران:

طرح معامله قرن، طرحی رذیلانه است

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ روز قدس تاکید کرد.
دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن روز قدس، گفت: این روز توسط امام خمینی (ره) با یک دوراندیشی بسیار بزرگ پایه گذاری شد و قطعا یک یادگار بزرگ برای ملت ایران در زمینه دفاع از مظلومان به ویژه مردم مظلوم فلسطین محسوب می شود البته خوشبختانه هر سال در جمعه آخر ماه مبارک رمضان یک جریان وسیع در حمایت از مردم مظلوم فلسطین ایجاد می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه ریزی و تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اجرای طرح معامله قرن، گفت: قطعا این طرح، طرحی رذیلانه بوده و در واقع به معنای اسقاط حق سکنی مردم فلسطین از وطن خودشان است و این کشورهای به دنبال آن هستند که با زر ورق هایی مانند منابع مالی دست مردم فلسطین را از وطنشان قطع کنند.

وی ادامه داد: نکته جالب این است که اصل منابع مالی برای اجرای طرح معامله قرن توسط کشورهای پولدار خلیج فارس تامین شده و قطعا این بدبختی کشورهای مذکور است که با پولشان می خواهند مردم فلسطین را از وطنشان محروم کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط حساس امسال، حضور مردم در راهپیمایی روز قدس یک فریاد رسا در مخالفت با اقدامات صورت گرفته خواهد بود و ان شاءالله قدم های سوء آن ها به نتیجه نخواهد رسید از این رو مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی تاثیرگذار بوده و موجب می شود عملا طرح معامله قرن، خود ساقط شود.