سردار حسین رحیمی خبر داد؛

طرح رعد در سال ۹۸ ادامه خواهد داشت

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پایتخت درباره تمهیدات پلیس برای پنجشنبه و جمعه آخر سال خاطرنشان کرد: در روزهای پنج شنبه و جمعه آخر سال بهشت‌زهرا(س) به صورت ۲۴ ساعته باز خواهد بود .

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح رعد با اشاره به اجرای ۲۸۹ حکم قضائی در این مرحله از طرح، گفت:در این مدت ۷۷۰ نفر از سارقان بازداشت و ۳۶ باند سرقت نیز منهدم شده است.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به کشف ۲۱۴ خودرو و موتورسیکلت، ۹ هزار و ۷۶۷ اقلام سرقتی و شناسایی ۸۷ درصد از مال باختگان، افزود: ارزش اموال مکشوفه بالغ بر ۹ میلیارد تومان است و ۳۱۰ تن از سارقان بازداشت شده، سابقه‌‌دار بوده و ۳۴۰ تن نیز از آنها برای نخستین بار دستگیر شده اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، بیان داشت: در این مرحله از طرح ۸۰ پرونده نیز در رابطه با کالای قاچاق پیگیری شد، ۶۳ قاچاقچی بازداشت ، یک میلیون و ۴۶۸ هزار عدد کالای قاچاق کشف که ارزش آن حدود ۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی اظهار داشت: طی این طرح ، ۸ قبضه سلاح گرم، ۱۹۷ عدد سلاح سرد، ۹۰۱ هزار عدد مواد محترقه خطرساز و آسیب‌زا و ۴۶۰ کیلو اکلیل و سرنج کشف شد، همچنین ۱۸ تن در رابطه با مواد محترقه غیرمجاز بازداشت شدند.

رئیس پلیس پایتخت، تصریح کرد: تا این لحظه ۵۸ تن از توزیع کنندگان مواد محترقه خطرساز در شهر تهران بازداشت و تعداد زیادی از مراکز توزیع این اقلام نیز پلمب شده است.

سردار رحیمی، با اشاره به کشف حدود ۵۰۰ کیلو انواع مواد مخدر در این مرحله از طرح رعد، از جمع‌آوری یک هزار و ۲۰۰ معتاد متجاهر خبر داد و متذکر شد: جمع‌آوری معتادان متجاهر و بازداشت خرده‌فروشان با جدیت در تهران بزرگ همچنان دنبال می‌شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران، درباره تمهیدات پلیس برای پنج شنبه و جمعه آخر سال در محدوده های منتهی به بهشت‌زهرا(س) خاطرنشان کرد: در روزهای پنج شنبه و جمعه آخر سال بهشت‌زهرا(س) به صورت ۲۴ ساعته باز خواهد بود و از ساعت ۴ صبح روز پنج شنبه پلیس‌های تخصصی راهور، پیشگیری و یگان امداد در مبادی ورودی، خروجی و داخل بهشت‌زهرا(س) مستقر شده و آماده پذیرایی از مردم خواهند بود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با بیان اینکه تهران در وقوع جرایم رتبه سی‌ام را در بین استان های کشور دارد، گفت: در رابطه با دستگیری مجرمان و کشف جرایم در تهران بزرگ افزایش ۱۲ درصدی را شاهد بودیم و طرح رعد در سال ۹۸ با جدیت و حساسیت و رفع معایب ادامه خواهد داشت.