رئیس پلیس پایتخت خبرداد؛

طرح ترافیک و زوج و فرد در ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش می یابد

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای شهروندان ویژه ماه مبارک رمضان، گفت: در این ماه الهی ، ساعت پایانی طرح ترافیک و زوج و فرد با یک ساعت تقلیل از 19 به 18 کاهش می یابد.
سردار حسین رحیمی، در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش ساعت طرح زوج و فرد و ترافیک در ماه مبارک رمضان، گفت: این امر به منظور تسهیل در تردد روزه‌داران تهرانی است.

این مقام ارشد انتظامی، خاطر نشان کرد: به منظور تسهیل در تردد و برنامه‌های شهروندان در ماه مبارک رمضان از روز شنبه تا پایان ماه مبارک رمضان، طرح ترافیک و زوج و فرد با یک ساعت کاهش از ساعت 6 و نیم آغاز و با یک ساعت کاهش، ساعت ۱۸ پایان می یابد.

رئیس پلیس پایتخت، افزود: این کاهش یک ساعته به منظور خرید و رفت و آمدهای مردم با توجه به زمان افطار در نظر گرفته شده است.

وی، در خصوص ساعت فعالیت واحدهای صنفی و مراکز پذیرایی و خدمات غذایی، گفت: این واحدها از اذان صبح تا اذان مغرب مجاز به فعالیت نیستند؛ اغذیه‌فروشی‌های دارای پروانه کسب با رعایت شرایط فقط مجاز ارائه به ساندویچ‌های سرد بسته‌بندی‌شده هستند.

رئیس پلیس پایتخت، با بیان اینکه کلیه واحدهای صنفی پذیرایی از اذان مغرب تا اذان صبح می‌توانند فعالیت داشته باشند تصریح کرد:این واحدهای صنفی یک ساعت قبل از اذان مغرب نیز می‌توانند با رعایت شعائر اقدام به فعالیت کنند.

سردار رحیمی در خصوص فعالیت سینماها خاطرنشان کرد: به جز شب‌های لیالی قدر، سینماها از افطار تا سحر با رعایت قوانین، مجاز به فعالیت هستند.

سردار رحیمی همچنین با اشاره به دیگر تمهیدات پلیس برای ماه مبارک رمضان، گفت: براساس تدابیر اتخاذ شده طرح اکران فیلم “اذان تا سحر” در سینماهای کشور از نظر پلیس بلامانع است البته باید سینماها موارد مدنظر پلیس را رعایت کرده و این موافقت مشروط به رعایت قوانین و مقررات است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در مورد فعالیت رستوران ها و واحدهای اقامتی همچون هتل‌ها و … گفت: این واحدها تنها اجازه دارند به مسافران مواد غذایی عرضه کنند و به آنها اجازه داده نشده که به دیگر افراد در ساعات بین اذان صبح تا اذان مغرب مواد غذایی بفروشند و ماموران پلیس با چنین تخلفاتی برخورد خواهند کرد.

به گفته رئیس پلیس پایتخت در ایستگاه‌های راه‌آهن ، ترمینال‌ها و پایانه‌های ورود و خروج مسافران بین شهری نیز باید عرضه مواد غذایی با استتار همراه باشد.

سردار رحیمی همچنین از برخورد با تظاهر به روزه‌خواری درملاء عام خبر داد و گفت: از شهروندان می‌خواهیم مراعات حال روزه‌داران را کرده و به قوانین اسلامی و مدنی احترام گذاشته و از روزه‌خواری در ملاء عام خودداری کنند.