سرلشکر صفوی در همایش الگوهای فرماندهی شهید همدانی:

طراحان جنگ تمدن‌ها، جنگ را به درون تمدن اسلام آورده اند

%d8%b5%d9%81%d9%88%db%8cدستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه طراحان جنگ تمدن‌ها، جنگ را به درون تمدن اسلام آوردند، تأکید کرد: امروز با پول مسلمانان جنگ میان مسلمانان کشیده شده که از مسلمانان هستند که تمدن کشورهای اسلامی مورد هدف قرار گرفته است.

سردار سرلشکرپاسدار دکترسیدیحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا که در همایش سراسری الگوهای فرماندهی و مدیریتی شهید همدانی در دانشگاه امام حسین(ع) سخن می‌گفت، با بیان اینکه شخصیت شهید همدانی در حوزه اندیشه و تفکر، اخلاق و رفتار و حوزه مسئولیتی قابل تعریف است، اظهار داشت: ما باید بدانیم حوزه تفکر شهید همدانی چیست.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از روابط عمومی سپاه، وی با بیان اینکه فرماندهان جنگ به سه دسته راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی تقسیم می‌شوند، شهید همدانی را فرمانده راهبردی توصیف کرد و گفت: یک فرمانده راهبردی باید دشمن و هدف دشمن را بشناسد و بداند که هدف اصلی دشمن چیست. شهید همدانی به عنوان یک فرمانده راهبردی می‌دانست که آمریکا، سعودی‌ها و ائتلافی که از سوی برخی کشورها صورت گرفته چه هدفی را دنبال می‌کنند .

سرلشکر صفوی با بیان اینکه طراحان جنگ تمدن‌ها، جنگ را به درون تمدن اسلام آوردند، تأکید کرد: امروز با پول مسلمانان جنگ میان مسلمانان کشیده شده که از مسلمانان هستند که تمدن کشورهای اسلامی مورد هدف قرار گرفته است. اسلام چهار هزار سال سابقه تمدنی دارد، عراق و سوریه نیز همین‌طور، اما دشمن ضمن انجام جنگ در بین تمدن اسلامی زیرساخت‌های کشورهای اسلامی را به نفع خودش تأثیر می‌گذارد و ما امروز از بین رفتن زیرساخت‌ها به نفع صهیونیست‌ها را شاهدیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه تنها در دوران ریاست‌جمهوری اوباما صد هزار میلیارد دلار سلاح به عربستان‌سعودی فروخته شده است، گفت: در همین زمان ۱۲ هزار میلیارد سلاح به امارات فروخته شده که باید ببینیم این سلاح‌ها امروز کجا مصرف می‌شود.

سرلشکر صفوی گفت: سوال اساسی این است ک تجهیزات نظامی تروریست‌ها را چه کسانی تأمین می‌کنتد؟ کسانی که توانستند بن‌لادن را پیدا کنند، چرا نمی‌توانند ابوبکر بغدادی را پیدا کنند؟ و چرا امروز بعد از گذشت ۶۶ ماه درگیری در سوریه، تروریست‌ها همچنان منابع مالی‌شان تأمین می‌شود و شبکه‌های ارتباطی تروریست‌ها قطع نمی‌شود.

وی افزود: من بیش از ۷ مرتبه به حلب سفر کرده‌ام، تصاویری از حلب می‌گیرند که از آن هیچ چیز در این شهر باقی نمانده و حتی اگر امروز جنگ تمام شود سال‌ها طول می‌کشد که این شهر بازسازی شود؛ ۹ میلیون آواره سوری بلاتکلیف هستند و این واقعیت جنگ سوریه است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه جنگ سوریه و عراق توانسته نیروهای مردمی را در جنگ نامنظم برای مقابله با تروریست‌ها بسیج کند، گفت: سردار سلیمانی به حیدر العبادی گفت با ارتش کلاسیک نمی‌توانید مقابل داعش بجنگید لذا حشد الشعبی تشکیل شد و در سوریه هم نیروهای مردمی به همین منظور توسط شهید همدانی سازمان دهی شدند. امروز ما می‌بینیم براساس همین تدبیر ۲۰ تیپ حشدالشعبی در عراق سازماندهی شده است.

سرلشکر صفوی افزود: در سوریه نیزبا کمک آقای همدانی ۲۰ هزار نیروی رزمی برای مقابله با تروریست‌ها تدارک دیده شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به اقدامات شهید همدانی در فتنه ۸۸ گفت: شهید همدانی با مصوبه شورای عالی امنیت ملی فتنه ۸۸ را در قرارگاه ثارالله به خوبی مدیریت کرد، چرا که آن فتنه سخت بود و هزینه‌های زیادی برای انقلاب داشت،هر چند برخی می‌خواهند فتنه را عادی و فتنه‌گران را تطهیر کنند که باید مراقب باشیم.

سرلشکر صفوی در پایان گفت: حتی در همه کشورهای دنیا کسی که اقدام علیه امنیت ملی کند مجازات می‌شود و ما می‌دانیم فتنه‌گران در اعلامیه‌ها و بیانیه‌هایی که می‌دادند از بیانیه‌های منافقین بدتر بود، لذا باید نسبت به تطهیر فتنه‌گران هوشیار باشیم.