سرلشکر سید یحیی صفوی:

ضرورت اشرافیت اطلاعاتی مرزبانان در حفظ و حراست از مرزهای کشور

به گزارش نویدتهران،مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا در جمع مرزبانان خوزستان گفت: مراقب قلمرو سرزميني، جغرافيايي و ميله هاي مرزي باشيد و دفاع از مرز را بسيار جدي بگيريد و تا کيلومترها عمق کشور مقابل را رصد کنيد و اشرافيت اطلاعاتي داشته باشيد.

سرلشکر سید یحیی صفوی در جمع مرزبانان خوزستان با اشاره به اهميت استراتژيک اين استان به عنوان مهمترين نقطه هدف در اهداف نفوذي دشمنان، اظهار داشت: خوزستان بعد از پايتخت، مهمترين و حياتي ترين منطقه کشور است.

وي افزود: خوزستان هدف دشمن ما است ، آنها يک بار با جنگ تحميلي آمدند و اکنون با ايجاد ناامني و اختلافات داخلي قصد ضربه زدن به کشور را دارند و در اين راستا نا امن کردن خوزستان از نظر فکري، جريانات سلفي گري و تبليغات رواني هدف اصلي دشمن است.

مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا خطاب به فرماندهان و مسئولان مرزباني خوزستان، گفت: امروز تهديدات تغییر پیدا کرده به گونه ای که تهديدات امنيتي، اصلي ترين تهديدات دشمنان به شمار می آید زیرا آنان قصد دارند از اوضاع نابسامان کشور هاي همسايه استفاده کرده و جاسوس هاي خود را از خاک عراق به داخل کشور هدايت کنند.

سرلشکر صفوی گفت: مرزباني خوزستان با داشتن مرز آبي، رود خانه اي و خشکي ماموريت آن حساس تر و مهمتر است زيرا تنها استاني است که اين سه خصوصيت را دارد.

مشاور نظامي مقام معظم رهبري با تاکيد بر حفظ و حراست از مرزهاي کشور، افزود: مراقب قلمرو سرزميني، جغرافيايي و ميله هاي مرزي باشيد و دفاع از مرز را بسيار جدي بگيريد و تا کيلومترها عمق کشور مقابل را رصد کنيد و اشرافيت اطلاعاتي داشته باشيد.

وي با اشاره به ماموريت اقتصادي مرزبانان، گفت: نبايد اجازه دهيد کالاي قاچاق وارد کشور شده و یا خارج شود، با شناخت دقيق حدود مرزهاي رودخانه اي و دريايي، بستر و زير بستر آب هاي دريايي را شناسايي کنید، نه تنها اجازه تعدي به مرزهاي مان را به هيچ کس ندهيم بلکه بايد تلاش نماييم از منافع اقتصادي نظير استخراج نفت و گاز حوزه مرزيمان دفاع کنيم.

اين مقام ارشد نظامي کشور با اشاره به مشکلات موجود در مرزباني و مناطق مرزي، گفت: تلاش کنید با اکتفا به همين امکانات محدود بيشترين بهره برداري را کرده و با تربيت نيروهاي جوان و انقلابي، توانمندي خود را دوچندان کنیم.

سرلشکر صفوي بر آموزش مستمر در حوزه های عقيدتي، نظامي، افزايش روحيه نيروها و ارتقاء توان عملياتي کارکنان تاکید کرد و گفت: بایستی تهديدات فضاي مجازي جدي گرفته شود.

مشاور نظامي مقام معظم رهبري بر افزایش تعامل مرزبانی با نهاد هاي امنيتي و نظامی به منظور تبادل اطلاعات تاکید و بیان کرد: مرزبانی باید در تمام زمينه ها اشرافيت اطلاعاتي جامع و کامل داشته باشد.

گفتني است، در پايان اين نشست سردار  نظرپور  ضمن تقدير از حضور سردار صفوي در جمع مرزبانان خوزستان، گفت : ما مرزبانان خوزستان برای حفظ مرزهاي ايران اسلامي تلاش خود را به کار گرفته ايم، سلام مرزداران را به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برسانيد.