سردارقاسم رضایی:

ضرورت آمادگی همه جانبه مرزبانان در مرزها

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر ضرورت آمادگی همه جانبه مرزبانان در مرزها، از کشف بیش از ۱۷ میلیون لیتر سوخت قاچاق در مرزهای آبی و خشکی کشور طی سال گذشته خبر داد.

سردار”قاسم رضایی” در جلسه شور عمومی فرماندهی مرزبانی ناجا با تبیین هدف‌های مرزبانی در سال ۱۳۹۹ بر استمرار و فعالیت‌های شاخص مرزی تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم با انجام اقدامات متناسب، مشکلات کارکنان و دغدغه خانواده‌های آنان را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه عملکرد فرماندهی مرزبانی مورد تأیید و رضایت فرمانده نیروی انتظامی قرار گرفته است، افزود: همه ارکان مرزبانی باید هدفمند و هماهنگ برای موفقیت بیشتر تلاش کنند و مرزبانان نیز باید برحسب تهدیدات، آمادگی همه جانبه (مقابله و پیشگیری) در مرزها را داشته باشند.

فرمانده مرزبانی ناجا به مردم یاری مرزبانان در مناطق کم بضاعت عشایر و مرزنشین کشور در پی شیوع ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: در بیماری اخیر، رزمایش مساوات و همدلی مومنانه بین مرزبانان و مرزنشینان انجام شد که این اقدامات باید با تعامل سایر ادارات و جذب کمک های خیرخواهانه طی رزمایش همدلی در مناطق محروم افزایش یابد.

سردار رضایی در بخش دیگر از سخنان خود به وظایف قانونی و ماموریت حساس مرزبانی پرداخت و گفت: مرزبانی سهم موثری در مولفه هایی مانند امنیت داخلی، امنیت ملی و روابط بین المللی کشور دارد که این موضوعات توسط مرزبانان با جدیت در حال پیگیری است.

وی با تأکید بر آمادگی مرزبانان، از افزایش کشفیات ۷ درصدی قاچاق در مرزهای آبی و خشکی خبرداد و گفت: با توجه به شعار رونق تولید در سال ۹۸، اقدامات تاثیرگذاری در مقابله با قاچاق توسط مرزبانان صورت گرفت که در این زمینه موفقیت‌های خوبی نیز حاصل شد و ماحصل آن جلوگیری از قاچاق و سرمایه‌های ملی “سوخت، طلا، ارز، احشام و …” از مرزهای کشور بود.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در سال گذشته، ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر کشفیات سوخت “گازوئیل، بنزین و نفت” قاچاق حین خروج از مرزهای کشور داشتیم که نسبت به سال ۹۷، شاهد افزایش ۲۵ درصدی در این حوزه بوده‌ایم.

گفتنی است، جلسه شور عمومی از طریق ویدئو کنفرانس با فرماندهان استان های مرزی و مراکز آموزش برگزار شد.