دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران:

ضابطان عام قوه قضاییه دوره های خاص آموزشی می بینند

به گزارش نویدتهران،دادستان کل کشور گفت: ضابطانی که این کارت ها را دریافت می کنند دوره های آموزشی خاصی را طی می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پایان مراسم اعطای کارت ضابطان عام قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره شایعه اجرای حکم اعدام بابک زنجانی و رد اعاده دادرسی وی در دیوان عالی کشور گفت: شایعه چرا؟ باید منتطر باشیم،ان‌شاءالله زودتر حقوق مردم برگردد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا واحد اجرای احکام زمانی را برای اجرای حکم تعیین کرده است؟ گفت: آنها به دنبال اجرای حکم هستند، اما مقدمات اجرای حکم باید فراهم شود.
منتظری در خصوص وضعیت آن عده از ضابطان که کارت دریافت نمی کنند گفت: بعد از اینکه کارت ضابطین توزیع شد فقط کسانی مجاز به انجام کارهای تحقیقاتی و بازجویی و اعمال مربوط به ضابط هستند که کارت ضابطیت داشته باشند و این نص صریح قانون است.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی کسانی را که در سمت فرماندهی یا درجه داری یا افسری هستند معرفی کند ما بعد از آموزش برای ٱنها کارت صادر می‌کنیم.در واقع نیروی انتظامی هر فردی را به عنوان ضابط معرفی کند ما برای او بعد از کلاس های آموزشی، کارت صادر می کنیم.
منتظری در ادامه درباره طرح جمع آوری قلیان و منع استعمال دخانیات در اماکن عمومی و اجرای آن در برخی استان ها گفت: از نظر قانون استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع است، بعضی از عزیزان از جمله نمایندگان مجلس و مسولان به ما ایراد می گیرند که چرا عرضه قلیان در برخی اماکن ممنوع شده است. در جواب باید بگوییم که این ممنوعیت به واسطه قانون است و ما ممنوع نکرده ایم. در بعضی استان ها اجرای قانون صورت گرفته است و به نظر ما به لحاظ قانونی در سراسر کشور این ممنوعیت باید اجرا شود.البته اگر بنا به برداشتن ممنوعیت است باید به حکم قانون باشد. الان اشکال عمده بر سر همین موضوع است و دستگاه قضایی صرفا قانون را اجرا می کند.