صادق نجفی:

صنعتگران افسران خط مقدم تولید هستند

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ارز دولتی به واردات مواد اولیه کالاهای اساسی تخصیص می‌یابد گفت: به‌زودی بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط را به دولت ارائه می‌دهیم.

صادق نجفی در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع کوچک که در مصلا امام خمینی ره برگزار شد, با بیان اینکه بیش از نود درصد صنایع کشور در قالب ٨١هزار واحد صنعتی دارای پروانه از وزارت صمت مربوط به صنایع کوچک است اظهار داشت: ١٤٠٠واحد از ۸۴هزار واحد صنعتی کشور از صنایع کوچک هم اکنون در این نمایشگاه حضور دارند و این تنها ۲درصد از کل بنگاههای صنعتی کشور است.

نجفی تصریح کرد : بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاستهای رییس جمهور و وزیر صنعت, معدن و تجارت تا پای جان در خدمت صنایع هستیم و با دستور وزیر قرار است که در کنار صنایع کوچک باشم و در تمام عرصه ها از این صنایع دفاع خواهیم کرد.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه ده درصد از صنایع کوچک را صادراتی خواهیم کرد، گفت: لایحه حمایت از شرکتهای مدیریت صادراتی را وزیر صنعت به زودی به دولت ارایه خواهد کرد و پس از طی مراحل قانونی به مجلس ارایه خواهد شد.

با اشاره به اینکه به‌زودی بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط را به دولت ارائه می‌دهیم، اظهار داشت: یکشنبه هفته آینده بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط تقدیم دولت خواهد شد.

وی در خصوص جزئیات این بسته تصریح کرد: بسته حمایتی در حوزه تامین، منابع ارزی، تسهیلات و اختیارات که مجموعاً در قالب بسته حمایتی صنایع کوچک و متوسط است به رئیس‌جمهور ارائه خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ۲۹ قلم کالای اساسی که اخیراً اعلام شد که تنها یک بخش شامل ۷۵۰ قلم کالا می‌شود که می‌توان به کاغذ، خمیرکاغذ، مواد اولیه مربوط به تولید روغن اشاره کرد که ارز ۴۲۰۰ تومانی دولتی دریافت می‌کنند.

نجفی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: هراندازه که تولیدکنندگان کالاهای اساسی برای واردات مواد اولیه نیاز به ارز ۴۲۰۰ تومانی دولتی داشته باشند دولت بدون محدودیت تامین می‌کند.

وی افزود: ارز ثانوی برای صادرات در مقابل واردات و ارزی که از صرافی‌ها می‌گیرند به واحدهای تولیدی توسط دولت به این واحدها اختصاص می‌یابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ممنوعیت واردات ۳۳۰ قلم کالا به کشور اعلام‌شده است، خاطرنشان کرد: امروز در حل مشکلات اقتصادی نیاز به حرکت جهادی داریم که در دوران دفاع مقدس داشتیم و تولیدکنندگان افسران خط مقدم تولید هستند.

وی در پایان در خصوص شرایط بدهکاران بانکی واحدهای صنعتی یادآور شد: به بانک‌ها بخشنامه شده تا به خاطر بدهی واحدهای تولیدی را تعطیل نکنند.