معاون وزیر صنعت معدن و تجارت:

صنایع بزرگ لوکوموتیو صنایع کوچک هستند

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در مراسم افتتاح واحد صنعتی با اشتغال ۲۲۵ نفری در شهرک صنعتی صفا دشت به سهم ۹۰ درصدی صنایع کوچک در صنعت کشور اشاره و اظهار کرد: صنایع بزرگ لوکوموتیو صنایع کوچک هستند و ما با افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی باید به دنبال تصاحب بازار منطقه باشیم.

صادق نجفی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر از طرح اعزام کارشناس به واحدهای تولیدی جهت بهبود وضعیت تولید خبر داد و گفت: بر اساس این طرح کارشناسان سازمان در هر ۳۱ استان برای آسیب شناسی شاخص هایی ما نند بازار ، سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و … خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.

نجفی با بیان اینکه آنچه در این مجموعه صنعتی با اشتغالزایی ۲۲۵ نفری مشاهده می شود قدم بزرگی در راه توسعه کشور است، راه نجات اقتصادی کشور را در مدیرت جهادی برشمرد و اظهار کرد: معنای جهاد تلاش تا پای جان است و این تلاش امروز لازمه توسعه کشور است.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان تاکید و اظهار کرد: همه مسئولان باید بدانند اگر می خواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم قطعا باید همه از تولیدکنندگان حمایت کنیم.

نجفی با اشاره به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اشتغالزایی اظهار کرد: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت اقدام جهادی را برای رسیدن به چشم انداز ۲۰ ساله نظام در دستور کار قرارداده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران حلقه مفقوده اشتغالزایی در کشور را مشکل ارتباط با بازار در صنایع دانست و اظهار کرد: بخش اعظمی از مشکل اشتغال ما مربوط به بازاریابی است و این حلقه ها ارتباطی است که تولید را به بازار متصل می کند. وی افزود: تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد قطعا مشکل خواهیم داشت و این در حالی است که کشور ما بازار بزرگی دارد و می توانیم از ظرفیت کامل مردم برای توسعه صنایع استفاده کنیم.

گفتنی است واحد صنعتی «حریر الوان» در دو واحد بافت و رنگ با ظرفیت تولید سالیانه ۸ هزار تن رنگرزی، تکمیل پارچه و ۴۵۰ تن پارچه گردباف و اشتغالزایی ۲۲۵ نفری فعالیت خود را آغاز کرد. دراین مراسم محمد امامی امین، معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران، نماینده شهرستان ملارد در مجلس شورای اسلامی، یدالله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، شاهپور قنبری، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران، بهمن خطیبی فرماندار ملارد و جمعی از مسئولان شهرستان در شهرک صنعتی صفادشت، صادق نجفی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران را همراهی کردند.