فهرست جدید ماهانه فدراسیون جهانی شطرنج؛

صعود دو پله‌ای خادم‌الشریعه در رنکینگ فیده/ ایران در رده سی و دوم جهان

به گزارش نویدتهران،ساراسادات خادم‌الشریعه با دو پله صعود نسبت به ماه قبل در رده سی و هشتم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان ایستاد.

فهرست جدید ماهانه فدراسیون جهانی شطرنج اعلام شد و سارا سادات خادم الشریعه با ۲۴۳۳ واحد ریتینگ در رده سی و هشتم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان جای گرفته است که نسبت به ماه قبل دو پله صعود داشته است.

در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان هو یفان با ۲۶۷۰ واحد هم‌چنان صدرنشین است. ونجون جو با ۲۵۷۶ واحد در رده دوم قرار گرفته است و جو ونجون در رده سوم است.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان زنان ایران سارا سادات خادم الشریعه با ۲۴۳۳ واحد ریتینگ در صدر جدول قرار دارد. میترا حجازی‌پور با ۲۳۴۵ واحد ریتینگ در رده دوم قرار دارد.

آتوسا پورکاشیان، غزل حکیمی‌فرد، مبینا علی نسب، مینو عسگری‌زاده، درسا محمد ابراهیم‌خان، آناهیتا زاهدی‌فر، رعنا حکیمی‌فرد و رضوانه حدادی در رده‌های بعدی جای گرفتند.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان ایران نیز پرهام مقصودلو با ۲۵۶۹ واحد ریتینگ صدرنشین است. پویا ایدنی با ۲۵۶۶ در جایگاه دوم قرار گرفته است و احسان قائم مقامی با ۲۵۶۰ واحد ریتینگ در رده سوم قرار دارد.

سید محمد امین طباطبایی، امیررضا پوررمضانعلی، علیرضا فیروزجا، مسعود مصدق‌پور، شاهین لرپری زنگنه، پوریا درینی، آرین غلامی و اصغر گلی‌زاده (مشترکا) در رده‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

ایران با میانگین ریتینگ ۱۰ نفر برتر ۲۵۲۸ واحد با صعود دوباره در رده سی و دوم جهان و سوم آسیا جای گرفت که نسبت به ماه قبل یک پله صعود داشته است.