حسن قشقاوی:

صدور روادید الکترونیکی اتفاق مهمی در توسعه گردشگری و تجاری است

معاون وزیر امور خارجه گفت: صدور روادید الکترونیکی که از امروز اتفاق افتاد برای اتباع بیش از 180 کشور جهان به‌ غیراز 10 کشور که بر اساس عمل متقابل روادید فرودگاهی صادر نمی‌کنیم از امروز ظرف 2 الی 3 دقیقه بدون مراجعه به سرکنسولگری‌ها انجام می‌شود که این اتفاق مهمی در توسعه گردشگری و تجاری است.

حسن قشقاوی در مراسم افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در بندرعباس بیان کرد: با پیگیری‌های مکرر استاندار هرمزگان که دوستی دیرینه‌ای نیز باهم داریم و با حمایت‌های نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی که در انتخابات پیش رو نفر پنجم آن نیز انتخاب می‌شود امروز دفتر صدور روادید الکترونیکی به‌عنوان ششمین شهر کشور در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس و بندر شهید باهنر افتتاح شد.

به گزارش نویدتهران،وی ادامه داد: این استان به‌وضوح پایتخت حمل‌ونقل، تجارت و سیاحت ایران‌زمین است و با 1100 کیلومتر مرز مشترک با خلیج‌فارس و سواحل مکران با 65 درصد صادرات و واردات کالای غیرنفتی کشور، 25 درصد رشد حمل‌ونقل را در پی داشته است.

قشقاوی افزود: هرمزگان دروازه ارتباط جمهوری اسلامی ایران با آن‌سوی آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان است که سفر مسئولین کشور عمان با کشتی به بندرعباس از نقاط عطف دوجانبه بود و سفر ریاست جمهوری کشور ما به عمان و کویت نیز نقطه عطف مناسبی برای افزایش روابط در همه سطوح بوده است.

وی با تشکر از رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس جهت پیگیری‌های راه‌اندازی این دفتر تصریح کرد: هرمزگان تنها استان کشور است که در آن سه نمایندگی وزارت امور خارجه به‌طور هم‌زمان در حال فعالیت هستند و بندرعباس، قشم و کیش این نقاط هستند که از نمایندگی‌های موفق کشور به شمار می‌روند.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه اظهار کرد: به عقیده من کار نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس بسیار مهم است که تائید اسناد تجاری و دانشجویی، رسیدگی به احوالات چهارگانه اتباع خارجی در بندرعباس، برنامه‌ریزی برای سفرهای دیپلمات‌های مقیم تهران، گسترش گردشگری و حل اختلافات نیز بر عهده این دفاتر است.

وی اضافه کرد: صدور روادید الکترونیکی که از امروز اتفاق افتاد برای اتباع بیش از 180 کشور جهان به‌غیر از 10 کشور که بر اساس عمل متقابل روادید فرودگاهی صادر نمی‌کنیم از امروز ظرف 2 الی 3 دقیقه بدون مراجعه به سرکنسولگری‌ها انجام می‌شود که این اتفاق مهمی در توسعه گردشگری و تجاری است.

قشقاوی تأکید کرد: هرمزگان پتانسیل فراوانی در تمام زمینه‌های اقتصادی دارد، ما باید به فعالین اقتصادی خدمات ویژه‌ای عرضه کنیم که در این زمینه اولویت رسیدگی ما در راستای اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است ابتدا بخش خصوصی و در ادامه بخش‌های دولتی است.

وی ادامه داد: موقعیت این استان اقتصادی است و در راستای تقویت درآمدهای ملی ما از جمله گمرکات، نفت و گاز که این استان مرکز اصلی آن‌ها است باید تلاش کنیم.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه اظهار کرد: دکتر ظریف سلام خود را خدمت مردم و مسئولین هرمزگان ابلاغ کرد و از این اقدام که امروز اتفاق افتاد مسرور بود.

وی عنوان کرد: به‌زودی دفتر اقتصادی کنسولی جمهوری قزاقستان در بندرعباس آغاز به کار خواهد کرد و آن‌ها نیز این نقطه را دروازه ترانزیتی به خلیج‌فارس می‌دانند.

قشقاوی در پایان گفت: امیدوارم این دو نمایندگی صدور روادید الکترونیکی که امروز در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس و بندر شهید باهنر افتتاح شد، عیدی خوبی از سوی دولت تدبیر و امید در آستانه سال نو به مردم این استان باشد.