فرماندار ملکان مطرح کرد؛

صدای زنگ آب درمدارس شهرستان ملکان

به گزارش نویدتهران وبه نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملکان، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ملکان به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، رئیس آموزش و پرورش شهرستان و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن اجتماعات فرمانداری ملکان برگزار شد.

قائلی فرماندار شهرستان ملکان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ضمن تبریک سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین از بازگشایی مدارس شهرستان ملکان طبق مصوبه ستاد ملی کرونا از 14 فروردین خبر داد و افزود: از 14 فرودین آموزش مدارس شهرستان ملکان همانند سایر نقاط کشور الزامی و حضوری بوده و پروتکل های بهداشتی در مدارس باید رعایت شوند.
رئیس شورای آموزش و پرورش در ادامه از پیگیری های نماینده مردم شهرستان ملکان در راستای افتتاح دانشگاه فرهنگیان و استقلال آموزش و پرورش لیلان تقدیر و تشکر کرد.
فرماندار شهرستان در ادامه افزود: نظر به حاکم بودن خشک سالی در منطقه ملکان و لزوم صرفه جویی در مصرف آب لازم است صرفه جویی مصرف آب در مدارس نیز اتفاق بیفتد.
وی به ایجاد زنگ آب در مدارس اشاره کرد وگفت:باتوجه به کمبود آب وخشکسالی های اخیر،جهت فرهنگ سازی درمصرف وصرفه جویی آب ، زنگ آب ،درکلیه مدراس شهرستان ملکان اجرا شود وازاساتید وکارشناسان حوزه آب در جلسات وهمایشها وکلاسها وجلسات انجمن اولیااستفاده شود.

رستمی، رئیس آموزش و پرورش ملکان در این جلسه گزارشی از عملکرد اداره آموزش و پرورش ملکان در سال 1400 ارائه داد و افزود: افتتاح دانشگاه فرهنگیان در شهرستان و استقلال آموزش و پرورش لیلان از اقدامات مهم و قابل تقدیر نماینده ملکان است که انشالا اثرات نوید بخش این اقدامات در آینده نزدیک خود را نشان خواهند داد.
وی از تلاش های کادر آموزشی و اداری مدارس در راستای آموزش و پرورش دانش آموزان بصورت غیر حضوری و از طریق فضای مجازی در دوره شیوع گسترده ویروس کرونا قدردانی نمود و افزود باتوجه به مصوبه ستاد ملی کرونا ادامه فعالیت واحد های آموزشی به جهت ارتقای کیفیت یادگیری از 14 فرودین ماه بصورت حضوری بوده و حضور همه عوامل اجرایی، تربیتی و آموزشی در مدارس الزامی می باشد.