با صدور بیانیه‌ای؛

شورای نگهبان جنایت سعودی‌ها در اعدام ۳۷ شهروند عربستانی را محکوم کرد

به گزارش نویدتهران،شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اعدام ۳۷ نفر از فعالان فرهنگی و مذهبی عربستانی، خواستار رسیدگی فوری نهادهای مستقل بین المللی به این جنایت‌ سعودی‌ها شد.

به دنبال اعدام ۳۷ نفر از فعالان فرهنگی و مذهبی توسط رژیم آل سعود، شورای نگهبان در بیانیه‌ای ضمن محکومیت این اقدام وحشیانه، خواستار رسیدگی فوری نهادهای مستقل بین‌المللی به جنایت سعودی‌ها شد.
متن این بیانه به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَانًا
اعدام ۳۷ نفر از فعالان فرهنگي و مذهبي سعودي به بهانه واهی دست داشتن در فعالیت های تروریستی توسط حکام سعودی که برای مقابله با آزادي بيان و خفه کردن فریاد به حق مردم مظلوم عربستان علیه حاکمان فاسد خود صورت گرفت، بیش از پیش استیصال و ضعف اين رژيم مستبد و وابسته را نشان داد.
پس از اقدامات تجاوزكارانه و تروریستی آل سعود در حق ملت‌های منطقه در یمن، سوریه و عراق كه به تحريك و صحنه‌گرداني آمريكا و رژيم جعلی صهيونيستي انجام شد، سعودی ها اين بار با اعدام ۳۷ شهروند بي‌گناه خود لکه ننگین دیگری به کارنامه ضد انسانیشان اضافه کردند.
متاسفانه دست سعودی‌ها در سالیان اخیر به خون بیگناهان زیادی از جمله آیت‌الله نمر، مردم مظلوم یمن و… آلوده شده و امت اسلامی هرگز حمایت‌های بی دریغ سران این حکومت فاسد و فاسق از داعش، تکفیری‌ها و سایر سازمان‌های تروریستی که منجر به قتل هزاران مسلمان شده را فراموش نمی‌کند.
شوراي نگهبان ضمن ابراز همدردي با مردم ستمدیده عربستان از جمله مردم مناطق قطیف، احساء و مدینه منوره، جنايت اخیر حکام سعودی و در مقابل، سکوت خفت بار نهادهای بین المللی مدعی حمایت از حقوق بشر از این جنایت را محکوم می‌کند.