شهید مهدی باکری یکی از نمادهای اصلی انقلاب است

به گزارش نویدتهران،دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز وظیفه دولت و مجلس مردمی کردن مسایل اقتصادی و فرهنگی است.
«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره فرمانده دلاور لشکر عاشورا شهید «مهدی باکری» که در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، با بیان اینکه آذربایجان هیچ‌وقت ایران و انقلاب را تنها نگذاشت، اظهار داشت: شهید مهدی باکری تبلور غیرت آذربایجان بود که این تبلور را در دجله از خود نشان داد.

وی ادامه داد: ما امروز در چندین جبهه در حال نبرد هستیم. جبهه اول این است که اگر امروز در سوریه هستیم، به خاطر درخواست خود مردم آن کشور است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جبهه دوم جبهه پس از جنگ تحمیلی است. عده‌ای به ایجاد شایعات پرداختند، تاریخ و سخنان امام خمینی را تحریف کردند.

رضایی عنوان کرد: جبهه سوم این است که وقتی از ورود انقلاب به سیاست نتوانستند جلوگیری کنند، از ورود انقلاب به فرهنگ و اقتصاد جلوگیری کردند.

وی تصریح کرد: ما امروز نیاز به این داریم که موضوعات را مردمی کنیم. جنگی که در تمام دنیا توسط دولت اداره می‌شود را ما مردمی کردیم، اما تاکنون نتوانسته‌ایم اقتصاد را در ایران مردمی کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: امروز وظیفه دولت و مجلس مردمی کردن مسایل اقتصادی و فرهنگی است. نه اینکه به جمع مردم بروند که این کار خودش اقدام مطلوبی است، اما منظورمان این است که امور را به دست مردم بسپارند.

شهید مهدی باکری یکی از نمادهای اصلی انقلاب است

وی با اشاره به اینکه اگر کسی بخواهد معیار و محک مردم آذربایجان را بداند، باید به سیما و سیره شهید مهدی باکری نگاه کند، افزود: آقا مهدی خود در پیروزی انقلاب سهیم بود و خودش نیز ثمره و میوه انقلاب شد.

سرلشکر رضایی به دلاوری‌های شهید مهدی باکری در عملیات «فتح‌المبین» پرداخت و خاطرنشان کرد: آقا مهدی چنان دلیرانه و با تدبیر به عقبه دشمن رسید که فرمانده دشمن در دقایق اول توسط نیروهای وی به اسارت در آمد.

وی افزود: شهید باکری یکی از نمادهای اصلی انقلاب که همان «مردمی بودن» است بود و به بسیجیان و مردم خدمت می‌کرد. زمانی که شهردار بود به خانه مردم می‌رفت و مشکلات آن‌ها را حل می‌کرد.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی دیگر از ویژگی‌های شهید مهدی باکری را «شجاعت» و «دلیری» وی عنوان کرد و گفت: در عملیات «خیبر» به دلیل مشکلات موجود مجبور به عقب‌نشینی شدیم، اما وی در جلسه فرماندهان به شدت ناراحت بود و می‌گفت «چرا قبول کردید عقب‌نشینی کنیم؟ مگر کار برای خدا عقب نشینی دارد؟»

وی به نحوه شهادت مهدی باکری اشاره کرد و بیان داشت: در عملیات بدر آقا مهدی بر ادعای خود عمل کرد و در منطقه کیسه‌ای دجله جانانه ایستاد. باکری ابولفضل‌وار شهید شد، چون که از بازگشت به عقب خجالت می‌کشید چرا که معتقد بود در راه خدا عقب‌نشینی وجود ندارد.

رضایی شهید باکری را انسانی بسیار فنی و دقیق عنوان کرد و افزود: وی در تعیین ساعت عملیات بسیار دقیق بود و همه جوانب را می‌سنجید. همچنین ویژگی دیگر آقا مهدی پختگی ایشان بود و به هیچ وجه شتاب‌زده عمل نمی‌کرد.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ایران مردمی بود و به همین خاطر مورد غضب کشورهای مستکبر قرار گرفت و هرکاری کردند که انقلاب ساقط شود. همچنین وقتی از ترور و اخلال در کشور راهی به پیش نبردند، جنگ به راه انداختند.

وی افزود: دشمنان نمی‌دانستند که با شروع جنگ تحمیلی امثال باکری ها تربیت می‌شوند. به همین خاطر پس از جنگ، ایران به کشوری قدرتمند در منطقه و جهان تبدیل خواهد شد.

سرلشکر رضایی در پایان متذکر شد: پس از جنگ تحمیلی حدود 10 سال آمریکایی ها در سکوت فرو رفته و مات شده بودند و تنها امیدشان تغییر در سیاست جانشینان امام بود که این اتفاق هم نیفتاد.