حجت الاسلام والمسلمین سعیدی :

شهید مطهری نماد اندیشه دینی بود

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه امروز رسالت خطیری بر عهده عقیدتی ، سیاسی سپاه است ،گفت: این مجموعه باید بتواند با محکم کردن پایه های اعتقادی و مقابله با انواع انحرافات اعتقادی، گامی در جهت پیش برندگی و پیش روندگی انقلاب بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم گرامیداشت روز عقیدتی سیاسی در سپاه به بیان چالش های پیش روی حاکمیت دینی پرداخت وگفت:همانطور که بدن گرفتار آسیب و خطر می شود و در صورت عدم درمان صحیح از پا در می آید ، یک مکتب و آیین نیز به هر میزانی که اصالت داشته باشد در زمانی که گرفتار آسیب شد به آفت شناسی و آسیب زدایی نیاز دارد.

به گزارش نویدتهران،وی افزود : اگر کسانی نباشند که ساحت مکتب را از آسیبها و آفتها پاک کنند، آن مکتب آرام آرام به سمت میرایی پیش می رود
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه در تاریخ از پیامدهای میرایی یک مکتب بسیار شنیده ایم، گفت: وقتی خبر شهادت امیر المومنین به شام رسید ،مردم شام میگفتند علی را با مسجد چه کارواین پیامد میرایی یک مکتب است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با تاکید بر اینکه مکتبی اصیل ، پاک و جامع تر از مکتب اسلام نداریم،اظهار کرد: اما ماندگاری مکتب اسلام الزاماتی دارد که اگر به الزامات آن توجه نشود این مکتب به سمت میرایی پیش رفته واز صحنه خارج می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تصریح کرد: طی ۱۵۰۰ سال اندیشه دینی ما در زبان، قلم و گفتمان علما بحث شده وبرای به ثمر نشستن این درخت تنومند خونها نثار شده است ، اما در ۱۵۰ سال قبل از انقلاب در منطقه غرب آسیا ما با ۴ اندیشه انحرافی مواجه بودیم و این اندیشه ها فضای سیاسی و فرهنگی منطقه را پر کرده بود.

وی ناسیونالیسم، لیبرالیسم و مارکسیسم را جریانهای منحرف پیش از پیروزی انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها اندیشه التقاطی که تلفیقی از مولفه های لیبرالیسم با اسلام یا مارکسیسم با اسلام بود نیز رخ می نمود.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی از شهید مطهری به عنوان نماد اندیشه دینی یاد کرد و گفت: علاوه بر این علامه مجاهد ،صاحب نظرانی همچون مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و شهید مفتح نیز وارد این عرصه جهاد شدند و به تبیین گفتمان دینی متناسب با شرایط، ادبیات روز پرداختند.

وی افزود: اقدام موثر دیگری که توسط این بزرگان به انجام رسید سطح بندی و مقابله با اندیشه های انحرافی بود که اصولا کتابهای شهید مطهری و نیز شهید صدر در عراق در این راستا به نگارش در آمد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تصریح کرد: هرچند امروز بحث مارکسیسم به تاریخ سپرده شده است اما آن زمان لازم بود که فریادگران برخاسته و با قلمهای خود این مکتب پوشالی را بر هم بزنند.

وی خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام (ره) به میدان آمدند و همه این مکاتب را به تاریخ سپردند ، گفتمان دینی را در راس حاکمیت قرار دادند و تبلور گفتمان دینی در اداره جامعه را به منصه ظهور رسید.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تصریح کرد: پیش از انقلاب، اندیشه های انحرافی در جهان اسلام و منطقه غرب آسیا حاکم بود، اما پس از پیروزی انقلاب شکوه مند اسلامی این چالش ها و انحرافات در شکل دیگری ظهور و بروز یافت.

وی افزود: حال سوال اینجاست که این چالش ها ناشی از انحراف در اعتقاد بوده یا این که ماهیت آن گفتمانی، رفتاری و ساختاری است. در پاسخ باید گفت که ماهیت این انحرافات چالش آفرین مطمئنا اعتقادی است که در گفتمان، رفتار و ساختارها هم نمود پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در پایان با تاکید بر اینکه امروز رسالت خطیری بر عهده مجموعه عقیدتی و سیاسی در سپاه است گفت: این مجموعه باید بتواند با محکم کردن پایه های اعتقادی و مقابله با انواع انحرافات اعتقادی، گامی در جهت پیش برندگی و پیش روندگی انقلاب بردارد.

در پایان این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه از فرماندهان ، مسئولین، مربیان وپاسداران نمونه در حوزه عقیدتی ،سیاسی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.