رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

شهید سلیمانی یک مصلح جهانی بود

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک مصلح جهانی بود و برای اینکه اصحاب جهل و تاریکی و دست‌پروردگان نظام سلطه امنیت ملت‌ها را خدشه‌دار نکرده، آسایش خانواده را به هم نزنند و کلاس‌های درس را به هم نریزند، با تلاش خود، امنیت‌ را برقرار کرد.

سردار سرتیپ «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ مهر «ایثار و شهادت» در گلزار شهدای کرمان با اشار به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه «شهید حاج قاسم سلیمانی یک مکتب و مدرسه درس‌آموز بود» افزود: در آغاز گام دوم انقلاب و در راستای تحقق بیانیه گام دوم، سیدالشهدای جبهه مقاومت فاتحه الکتاب این گام محسوب می‌شود و اولین و مهم‌ترین عرصه، عرصه علم و دانش و شهادت است.

سردار سلیمانی تصریح کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی در خارج از مرز‌های ایران اسلامی اتفاق افتاد و به این معنی است که مبارزه و جهاد و دفاع این شهید، امنیتی برای ایران اسلامی به ارمغان آورد که دشمنان هیچ‌گاه در طول سال‌های حضور این شهید در جبهه‌ها مقاومت که سکان فرماندهی و عَلَم جهاد و دفاع را در دست داشت، نتوانسته و نمی‌توانستند به امنیت ملت ایران خدشه‌ای وارد کنند.

وی ادامه داد: کما اینکه دشمنان بار‌ها قصد شومی داشتند که این شهید را در داخل کشور به شهادت برسانند، اما همان امنیت به ارمغان آمده از جهاد و دفاع شهید سلیمانی، مانع عملیاتی شدن آن نیت شوم می‌شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز امنیت پایداری در کشور ما از قبل جهاد و دفاع شهید سلیمانی به ارمغان آمده تا دانش‌آموزان ما سال تحصیلی جدید را که یک نیمسال آن در قرن جدید و در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب است، با آسودگی خاطر و با آرامش و امنیت در سنگر علم و دانش به برداشتن گام‌های بلند و راهبردی برای ساختن ایران اسلامی آینده بپردازند؛ ایران اسلامی که خواهد توانست یک الگوی برتر و سازنده در جهان اسلام و در دنیای امروزی قلمداد شود.

وی عنوان کرد: دفاع و جهاد حاج قاسم سلیمانی دستاورد‌های بسیار بزرگ و یک فهرست بلند و مطوّلی از دستاورد‌ها را برای انقلاب اسلامی، ملت ایران، جهان اسلام و بشریت به دنبال داشته و همه بشریت از دستاورد‌های این جهاد و دفاع بهره‌مند شدند.

سردار سلیمانی اظهار داشت: حقیقتاً شهید حاج قاسم سلیمانی یک مصلح جهانی بود و برای اینکه اصحاب جهل و تاریکی و دست‌پروردگان نظام سلطه امنیت ملت‌ها را خدشه‌دار نکرده، آسایش خانواده را به هم نزنند و کلاس‌های درس را به هم نریزند، همه تلاش و توان خود را در قالب یک تفکر راهبردی و تحت مدیریت الهی ولایت فقیه به میدان آورد و در کنار سایر رزمندگانی که با او همراه بودند، امنیتی را رقم زدند که امروز شاهد هستیم کشور عراق ثبات پیدا کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عراق، سوریه و لبنان امن شد و امروز شاهد هستیم نظام سلطه در اتاق‌های توطئه و طرح‌ریزی خود هر زمان می‌نشینند، برآورد‌های پیش روی آن‌ها این است که ایران اسلامی چه نقشه‌ای برای ما دارد و انقلاب اسلامی چه طرحی برای در هم ریختن برنامه‌های ما دارد و این دستاورد بزرگ و راهبردی است که شهید سلیمانی برای ملت‌های دنیا و جهان اسلام و ملت ایران خلق کرد و آفرید.

وی بیان کرد: همان‌طور که در دفاع مقدس دانش‌آموزان ما به‌عنوان افسران میدان نبرد وارد عرصه‌های مختلف شده و نقش‌آفرینی کرده و ملت ایران ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و هزاران شهید فرهنگی و آموزگار تقدیم کرد تا در راهی که برای صلح و سعادت برگزیده است، در مقابل توطئه‌ها و حملات هجمه‌های نظام سلطه با اقتدار و عظمت به جلو برود و زمینه‌ساز ظهور ولی عصر (عج) باشد.

سردار سلیمانی عنوان کرد: در گام دوم انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم دانش‌آموزان و معلمان در تسخیر قله‌های علم و دانش لحظه‌ای از تلاش و مجاهدت فروگذار نخواهند کرد.

وی گفت: امروز تداوم راه شهدای دانش‌آموز و دانش‌آموختگان مکتب حاج قاسم علم آموزی و دانش‌آموزی است. در حالی که کشور درگیر ویروس کروناست، با تدبیر مسئولان قرار است با دقت همه پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در ۴۱ سال گذشته موفقیت‌های ملت ایران ستودنی، افتخارآمیز و با عظمت است و قطعاً این پیروزی‌ها به طور چشم گیرتر در گام دوم انقلاب تداوم پیدا خواهد کرد.