سیدعباس صالحی:

شهر قم اصلی ترین پایگاه نشر کتاب در حوزه دین است

به گزارش نویدتهران، قم یکی از اصلی ترین پایگاه نشرحوزه دین است. بخش اعظمی از این کتاب از قم برخاسته و چاپ شده است.
سیدعباس صالحی امشب در آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان قم که در مصلای قدس در قم برگزار شد گفت: شهر قم دارای ویژگی خاصی مانند حضرت معصومه(س)و علمای بزرگ و حوزه علمیه است که در اسلام درخشیده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: ویژگی دیگر در مورد شهر قم این است که شهر کتاب است. از گذشته و در طول تاریخ اسلام، قم به عنوان نشر کتاب شناخته می شد و می شود.

وی با بیان اینکه امروز خوشحال هستیم که در تداوم نمایشگاه در شهر قم هستیم، گفت: کتاب، قدیمی ترین رسانه و اثرگزارترین رسانه است و همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمود، هیچ چیزی جای کتاب را پر نمی کند و کتاب مادر سایر رسانه پس ازخود و دوران معاصر است.

صالحی اظهار داشت: باز خوشحال هستیم که نمایشگاه امسال با کتاب دین آمیخته شده است و خوشحالی زمانی بیشتر می شود که بعد از انقلاب شاهد نشر کتابهای زیادی در حوزه دین هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: قم یکی از اصلی ترین پایگاه های نشرحوزه دین است. بخش اعظمی از این کتاب از قم برخاسته و چاپ شده است، از این رو نمایشگاه کتاب دین که تلفیقی از ناشران خارجی و داخلی است فرصتی است برای اینکه این پایگاه نشر دین بتواند با سایر جهان در تعامل قرار گیرد.