فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:

شهروندان تهرانی همچنان به ملاحظات بهداشتي توجه ویژه داشته باشند

به گزارش نویدتهران،فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران تاکید کرد: تهران را هنوز باید آلوده تلقی کرد، بنابراین شهروندان تهرانی همچنان به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

دکتر زالی با اشاره به اینکه بازگشایی مشاغل و اصناف مختلف در تهران و سایر استانها براساس مصوبات ستاد ملی کرونا صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: بازگشایی آرایشگاه های زنانه و مردانه نیز مانند سایر اصناف براساس پروتکل های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت صورت می گیرد و صاحبان حرف باید با مراجعه به سایت مربوطه و با نظارت اتاق اصناف به کار خود بپردازند.

وی گفت: در روزهای آتی که با امواج جدیدی از بازگشایی مشاغل و اصناف در کلانشهرها از جمله تهران مواجه هستیم، کماکان خطر را جدی تلقی می کنیم و از شهروندان و تمامی افرادی که با فرایند بازگشایی ها حضور متفاوتی را در سطح شهر در روزهای آتی تجربه خواهند کرد می خواهیم بیش از گذشته به ملاحظات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

دکتر زالی در ادامه افزود: همانطور که بارها اعلام کردیم، در تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده ایم که اعلام کاهش خطر کنیم . بنابراین مطلقا از اجرای برنامه ها و شیوه نامه های ابلاغ شده بهداشتی به خصوص کسبه و شهروندان تخطی نکند.

وی گفت: هنوز شاهد رخداد تغییر اساسی نبوده ایم که بخواهیم پروتکل ها را تغییر دهیم و کمافی سابق تهران را به عنوان یک شهر آلوده باید تلقی کرد و اصرار جدی بر رعایت دقیق پروتکل ها داشته باشیم.

دکتر زالی همچنان به شهروندان تهرانی هشدار دارد: از هرگونه حضور و تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنید و یادمان باشد که هر گونه حضور در سطح شهر می تواند یک ریسک و خطر برای ما محسوب شود.

وی با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته در تهران گفت: امروز ۱۹۲ مورد جدید در بخشهای عادی و ۸۱ مورد جدید در بخشهای ویژه بستری شدند . مجموع ترخیص شدگان از بیمارستانهای شهر تهران نیز ۳۸۲ مورد بوده است که تفاوت چمشگیری در مقایسه با روزهای قبل نداشته است.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر شاید به این دلیل آمار تهران با آمار کشوری همخوانی ندارد که برخی از فعالیت های اجتماعی و کسب و کار با یک هفته تاخیر نسبت به کل کشور در تهران شروع شده است و نتایج آن را باید در یک هفته تا ۱۰ روز دیگر تحلیل کنیم.