نماینده ولی فقیه در سپاه در کرمان مطرح کرد:

شهادت سپهبدسلیمانی، نقطه آغاز فروپاشی جبهه استکبار

به گزارش نویدتهران،نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه شهادت سردار سلیمانی گفتمان مقاومت و مکتب قاسم سلیمانی را در جهان نهادینه کرد گفت: شهادت سپهبد سلیمانی نقطه آغاز فروپاشی جبهه استکبار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم بزرگداشت سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی و سردارشهید حسین پورجعفری در مصلی امام علی علیه السلام کرمان اظهار کرد: حاج قاسم عزیز تو از شهادتت یک هدف بزرگ تر داشتی و می دانستی جز با شهادت تو چهار دهه مقاومت و مجاهدت تو جاودانه نمی شود و نه تنها کشورهای مختلف را از دست مستکبران و داعشیان پست تر از کافر نجات دادی بلکه جاودانه شدن جبهه مقاومت خون حاج قاسم را می طلبید و تو می دانستی شهادتت وحدت امت اسلامی را به دنبال دارد و خون تو معجزه می آفریند و شهادت تو شروع وارد کردن موشک های انقلابی بر سر امریکایی هاست.

وی افزود: همانطور که حیات تو خدمت به اسلام و انقلاب بود، شهادتت نیز باید مانند حیاتت خدمت به اسلام باشد لذا می بینیم در دنیا چه خبر است؛ چه کسی ایرانی مانند هفته گذشته و کرمانی مانند روز گذشته سراغ دارد؟

حجت‌الاسلام و المسلمینحاجی‌صادقی بیان کرد: سردار عزیز، تو به ما روح تازه و جبهه انقلاب را استحکام قوی تری بخشیدی و جبهه کفر را متزلزل کردی و همه ما مدیون تو هستیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه اظهار کرد: اولین و بزرگ ترین خواسته سردار سلیمانی برای خودش شهادت بود که برای او شهادت، رسیدن به مقصد و لقاءالله و دستیابی به اوج عزت و افتخار بود.

وی با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی گفتمان مقاومت و مکتب قاسم سلیمانی را در جهان نهادینه کرد و ایستادگی در برابر ظلم را گسترش داد، افزود: شهادت این سردار بزرگ میلیون ها انسان را در مسیر تعالی قرار داد و شهادت او به مجاهدت هایش روح جاودانه بخشید و جبهه مقاومت را محکم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمینحاجی‌صادقی تصریح کرد: شهادت سپهبد سلیمانی نقطه آغاز فروپاشی جبهه استکبار شد و امروز همزمان با ساعتی که دشمنان خدا و شمنان بندگان صالح خدا، شهید سلیمانی ما را ترور کردند، اولین ضربه از ضربات پی در پی به استکبار وارد شد و اولین گروه تفنگداران امریکایی را با تابوت به سوی امریکا برگرداندیم و تازه شروع شد.

وی افزود: شهادت حاج قاسم سلیمانی معجزه کرد و حیاتی در همه امت های اسلامی ایجاد و جبهه مقاومت را مستحکم کرد و هم جبهه دشمن را در هم شکست و دیگر هیچ امریکایی در منطقه امنیت ندارد.

وی افزود: این(موشک باران پایگاه عین الاسد) انتقام و تلافی نیست؛ ما باید ریشه کفر، استکبار و ظلم را برکنیم و آرزوی قاسم سلیمانی را که فراهم کردن نهضت و مقدمات ظهور است ، عملی کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمینحاجی صادقی اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی با حیات، مجاهدت ۴۰ ساله و با شهادتش زمینه بیشتر نهضت ظهور را فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: حاج قاسم فقط خاک سوریه و عراق را از داعش نجات نداد، بلکه حاج قاسم هایی را در این کشورها و در یمن، افغنستان و لبنان تربیت کرد و امروز در جبهه او حاج قاسم ها فراوان هستند و او انسان هایی را تربیت کرد که مانند او و با اقتدای به او نگذارند دیگر هیچ مستکبری خواب راحت داشته باشد و هیچ ظالمی در دنیا امنیت داشته باشد.

وی با قدردانی از مردم ایران افزود: می دانیم حضور مردم فقط به خاطر قدرشناسی و تسلیت نیست و آمده اند در مجالس شهید سردار سلیمانی مانند مجالس اربابش، روح و حیات بگیرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با مطرح کردن این سئوال که چه چیزی سبب شد حاج قاسم اینگونه مثمر ثمر باشد؟ بیان کرد: سربازی ولایت، حاج قاسم را به اینجا رساند.

وی ادامه داد: اولین مطالبه سردارسلیمانی این است هم در درک مواضع رهبری، در فهم مطالبت رهبری و عمل به آنها از همه پیشقدم تر و هم محکم باشیم مانند حاج قاسم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با اشاره به نگاه جامع حاج قاسم سلیمانی به جهان اسلام عنوان کرد: هر کجا استکبار حضور پیدا می کرد، حاج قاسم را مقابل خودش می دید ویژگی دیگر، اخلاص حاج قاسم بود که خدا او را بزرگ کرد و هرکس دنبال اعتلای کلمه الله و گمنامی بود، خدا او را نشان می دهد و خداوند چه زیبا حاج قاسم را به دنیا نشان داد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به جامعیت حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان در صحنه عبادت یک عبد عابد گریان و در میدان جهاد یک مرد شجاع قوی بود که نه معنویت حاج قاسم او را از سیاست باز داشت و نه سیاستش او را از اخلاق و تقوا.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی تصریح کرد: حاج قاسم در مقابل دشمن ستمگر مانند کوه بود و رفتار او را در برابر فرزندان شهید نشان دهنده جامعیت است و کسانی که می خواهند حاج قاسم را الگو قرار بدهند باید به این توجه کنند که یک بُعدی نشوند که او الگوی انسانیت و مومن بودن است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توانمندی و قدرت مدیریت در صحنه های سخت یکی از ویژگی های دیگر حاج قاسم بود و مرد روزهای بحرانی و سخت است که خیلی ها قدرت ایستادن و تصمیم گیری های بزرگ را ندارند.

وی با اشاره به صراحت و قاطعیت سردار سلیمانی در دفاع از حق افزود: شهید سلیمانی هر جا حقی می دید مدافع بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با اشاره به اینکه باید امر به معروف و نهی از مکر را در جامعه خودمان زنده کنیم، افزود: سردار سلیمانی آمر به معروف بود و از کنار منکرات بی تفاوت عبور نمی کرد و در دفاع از حق صراحت داشت.

وی تصریح کرد: باید ببینیم مطالبه خدا از ما چیست و تکلیفمان را بشناسیم و به آن عمل کنیم که تکلیف گرایی، عمل به وظیفه، ساده زیستی و … از دیگر ویژگی های حاج قاسم بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: سردار سلیمانی روحیه شهادت طلبی، حسینی و انقلابی داشت؛ همان چیزی که امروز نیازمند آن هستیم، اینکه محکم و با روحیه انقلابی ایستادگی کنیم.

وی افزود: شهید سلیمانی با حیاتش به اسلام و انقلاب خدمات بزرگی کرد اما با شهادتش حیاتی بسیار بزرگ تر بخشید.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در پایان خطاب به استکبار، امریکا، آل سعود و رژیم اشغالگر قدس گفت: با شهادت سردار سلیمانی مرگ تدریجی شما سرعت بیشتری یافته است.

گفتنی است؛ این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، مسوولان، نیروهای نظامی و انتظامی برگزار می شود و خانواده داغدار این دو شهید بزرگوار نیز میزبان خیل عزاداران شهدای مقاومت هستند.

این مراسم همراه با قرائت قرآن کریم، مداحی و عزاداری بود.