معاون وزیر صمت اعلام کرد:

شناسایی 430 خوشه صنعتی در کشور/ اتمام امکان سنجی توسعه 156 خوشه

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: تا پایان شهریورماه امسال 430 خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده و امکان سنجی توسعه خوشه ای برای 156 خوشه خاتمه یافته است.

صادق نجفی، با بیان این مطلب، افزود: 93 پروژه توسعه خوشه ای در این بازه زمانی خاتمه یافته است و 34 پروژه توسعه خوشه ای در دست اجرا داریم.

وی بیشترین خوشه های صنعتی شناسایی شده را در استانهای اصفهان، مازندران و آذربایجان شرقی دانست و گفت: در استان اصفهان 53 خوشه، مازندران 38 خوشه و آذربایجان شرقی 37 خوشه صنعتی تا پایان شهریورماه امسال شناسایی شده است.

نجفی همچنین اضافه کرد: بیشترین پروژه های توسعه خوشه ای خاتمه یافته در استان اصفهان با 11 پروژه بوده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه اضافه کرد: امکان سنجی توسعه خوشه ای 3 پروژه دیگر را در کشور نیز در دست اجرا داریم.

نجفی در بخش دیگری از این گفتگو به دوره های آموزشی برگزار شده جهت شاغلین واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: تا پایان شهریور ماه امسال در مجموع 30 هزار و 140 دوره آموزشی برای 764 هزار و 397 نفر از شاغلین واحدهای صنعتی کشور برگزار شد.

وی در پایان گفت: دوره های آموزشی شامل تمامی برنامه هایی است که منجر به توانمدی و ارتقای سطح علمی و مهارتی کارکنان واحدهای صنعتی کوچک می‌شود.