حجت‌الاسلام نوری زاده:

شرکت ۱۶۰۰ مبلغ و مداح در کارگاه های پیشگیری از اعتیاد استان تهران

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران از شرکت ۱۶۰۰ مبلغ و مداح در کارگاه های پیشگیری از اعتیاد استان تهران در سال ۹۶ خبر داد.

حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، در گفتگو با خبرنگاران به ارائه گزارشی از اقدامات این اداره کل در سال ۹۶ با هدف کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

نوری زاده، با استناد به طرح تقسیم کار ملی و کاهش آسیب های اجتماعی مصوبه جلسه ۸۶ مورخ ۸/۱۰/۹۵ شورای اجتماعی کشور و به تناسب عضویت در کمیته های هشتگانه « از مجموع ۱۸ کمیته »، به محورهای اصلی آسیب ها شامل اعتیاد، طلاق، زنان سرپرست خانوار، اختلالات روانی و رفتارهای پرخطر، آسیب های اجتماعی جوانان، آسیب های اجتماعی محیط های دانش آموزی، نارضایتی از کارکرد نظام اداری و اجرایی، امنیت عمومی (سرقت، نزاع خشونت،پرخاشگری و قتل) اشاره کرد و در ادامه به بیان برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در خصوص اعتیاد پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، در همین راستا به برگزاری کارگاه آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور ۱۵۵۷ نفر از مبلغین، مبلغات و مداحان استان تهران، برپایی ۱۵۰ نشست آموزشی پیشگیری از آسیب اعتیاد در مساجد ویژه خانواده ها و جوانان و اجرای ۱۲۰ گفتمان دینی با موضوع پیشگیری اولیه از اعتیاد برای دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم حوزوی اشاره کرد.

این مسئول فرهنگی، افزود: فعال سازی ۱۵۲مسجد روستایی در کاهش آسیب اعتیاد و آشنایی اقشار مختلف مردم با معضل اعتیاد و راه های پیشگیری از آن، برگزاری ۱۴۵۰ جلسه تبلیغ و سخنرانی پیرامون مضرات مواد مخدر و دیدگاه اسلام در این زمینه برای آحاد جامعه از دیگر اقدامات پیشگیرانه اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در زمینه آسیب اجتماعی اعتیاد طی سال ۹۶ بود.