نقوی حسینی:

شرکت بوئینگ امانتدار اموال ایران باشد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آمریکا ید طولایی در غارت اموال ایران دارد، گفت: دستبرد به دارایی‌های ایران در قرارداد بوئینگ خلاف تعهدات آنها در برجام است.
سیدحسین نقوی حسینی در واکنش به تلاش یک قاضی فدرال در آمریکا در ارتباط با پرونده شکایتی علیه ایران که از شرکت بوئینگ خواسته تا جزئیات قراردادش با تهران را در اختیار شاکیان این پرونده قرار دهد، گفت: اقدامات و رفتارهای خصمانه و کینه توزانه آمریکایی ها علیرغم توافق برجام همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: آمریکایی ها هر از چندگاهی با وارد آوردن اتهامات بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام به دستبردهای ناجوانمردانه به اموال ایران می کنند.

وی در ادامه دستبرد آمریکا به اموال ایران در این کشور را مسبوق به سابقه عنوان کرد و افزود: دستبرد به اموال ملت ایران تا کنون چندین بار از سوی آمریکایی ها به اشکال و با اتهامات مختلف اتفاق افتاده که بر خلاف عرف بین المللی و خلاف برجام است.

نقوی حسینی ادامه داد: البته صرفا افشای یک قرارداد و جزییات آن مشکلی ایجاد نمی کند اما هدف آمریکایی ها از این موضوع دستبرد زدن به اموال ایران است که شرکت بوئینگ باید امانت دار باشد و اجازه دستبرد ندهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن این قضیه از سوی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه آمریکایی ها ید طولایی در غارت کردن اموال ایران دارند، دستبرد به دارایی های ملت ایران در قرارداد بوئینگ خلاف تعهدات برجام است.