مسعود قادي پاشا خبرداد:

شروع نمونه گیری DNA از خانواده آتش نشانان

پزشکی قانونیجلسه مديريت بحران سازمان پزشكي قانوني كشور صبح امروز يكشنبه سوم بهمن ماه به منظور بررسي ابعاد حادثه ساختمان پلاسكو با حضور دكتر شجاعي رييس سازمان تشكيل شد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، در اين جلسه دكتر مسعود قادي پاشا مديركل پزشكي قانوني استان تهران از آغاز نمونه برداري DNA از خانواده هاي آتش‌نشانان مفقود خبر داد.

به گفته وي با استقرار تيم سرولوژي سازمان در ايستگاه ميمنت آتش‌نشاني خيابان آزادي از ۱۱ خانواده آتش‌نشانان نمونه DNA گرفته شده است. همچنین از دو خانواده کسبه نیز نمونه های DNA اخذ شده است.

مديركل پزشكي قانوني استان تهران با اشاره به انتقال سه جسد حادثه پلاسكو به پزشكي قانوني (يك جسد از بيمارستان و دو جسد از محل حادثه)، اظهار داشت: براي احراز هویت دو جسدی که از زیر آوار خارج و به پزشکی قانونی منتقل شده اند لازم است خانواده هاي آنان با هماهنگي معاونت نيروي انساني شهرداري تهران به مركز تشخيصي و آزمايشگاهي پزشكي قانوني استان تهران واقع در كهريزك مراجعه كنند.

دكتر قادي پاشا از مكاتبات انجام شده با شهرداري تهران براي دريافت پرونده سلامت آتش‌نشانان خبر داد و گفت: پرونده سلامت پرسنل آتش‌نشاني در شهرداري موجود است و براي دسترسي به تصوير OPG دندان ها اقدامات لازم در حال پيگيري است.