سردار غیب‌پرور:

شخصیت شهید آوینی باید به طور جامع به مردم معرفی شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید تلاش کنیم شخصیت شهید آوینی به طور جامع به مردم معرفی شود و از ارائه مقاطع محدودی از زندگی آن شهید گرانقدر پرهیز کنیم.
به گزارش نویدتهران وبه نقل ازبسیج،سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آستانه سالروز شهادت شهید آوینی، در دیدار صمیمانه با خانواده این شهید به هنر متعهدانه این شهید سرافراز اشاره کرد و اظهار داشت: سید مرتضی آوینی هنرمندی بود که در عرصه فرهنگ جامعه اسلامی ایران ماندگار شد.

وی افزود: راه اعتلای جامعه توجه به مردم است و این اصل از جمله خصیصه‌های بارز شهید آوینی بود که همواره خود را در متن جامعه می‌دید به همین علت است که اکنون همه مردم ایران نسبت به این شهید بزرگوار احساس تعلق خاطر دارند.

غیب‌پرور با بیان اینکه آوینی از عرفان خاصی برخوردار بود که در امتداد منش رهبران الهی است، گفت: رهبران الهی تلاش می‌کنند عرفان شخصی خود را تبدیل به عرفان اجتماعی کنند و این کاری بود که شهید آوینی نیز برای آن تلاش می‌کرد.

وی با اشاره به وظیفه بسیج هنرمندان در شناسایی و معرفی هنرمندان متعهد از جنس شهید آوینی به مردم، اظهار داشت: باید تلاش کنیم شخصیت شهید آوینی به طور جامع به مردم معرفی شود و از ارائه مقاطع محدودی از زندگی آن شهید گرانقدر پرهیز کنیم تا بلکه بتوانیم منظومه زندگی او را که برای خواص و عامه مردم قابل الگوبرداری است، ارائه دهیم.

در این دیدار که تنی چند از هنرمندان متعهد کشور نیز حضور یافته بودند، همسر شهید آوینی با بیان برخی ویژگی‌های سید مرتضی آوینی، عنوان کرد: سید مرتضی برای اینکه محبوب قلوب مردم شود کاری نکرد و اگر امروز می‌بینیم که او در عرصه فرهنگ جامعه مانا شده است به خاطر تعهدی بود که از دورن او می‌جوشید.

وی با بیان اینکه شهید آوینی مسائل جامعه را خوب می‌دید و خوب بیان می‌کرد، افزود: این نعمت خدادادی به سید مرتضی بود که مسائل را خوب درک می‌کرد و در راستای تبلیغ دین خدا تعهدی از جنس جوشش درونی داشت.

وی تاکید کرد: مانایی شهید آوینی از تلاش من یا کسان دیگری نیست بلکه ماندگاری سید مرتضی از تعهد او به اسلام و مردم بود.