امیر دریادار حسین خانزادی:

شجاعت برخاسته از ایمان و آگاهی، باعث موفقیت در عرصه های مختلف می شود

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اهمیت سرمایه انسانی در یک سازمان گفت: بنابر فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است و به جهت تخصصی بودن این نیرو سرمایه های انسانی نیز جایگاه ویژه ای دارند.
امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، در مراسم معارفه رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی این نیرو، با اشاره به تجهیزات محور بودن نیروهای مسلح؛ گفت: تجهیزات از مهمترین شاخص های تعیین سطح توان نیروهای مسلح است که نیروی انسانی نقش به شدت مهم و حیاتی در مراحل ساخت ، نگهداری و کنترل تجهیزات، دارد و به همین علت ارتقای سطح دانش سرمایه انسانی در مجموعه نیروی دریایی از موارد بسیار مهم به شمار می رود.
امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه بخش مهمی از مدیریت نیروی انسانی در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عهده اداره عقیدتی سیاسی است ، اظهار داشت: مقام معظم رهبری (مدظله العلی) برای مدیریت سرمایه انسانی تدابیر بسیار مهم و روشنی را به عنوان نقشه راه ترسیم کرده اند که با شاخص های ایمان ، شجاعت و دانش در بین نیروهای انسانی ارزیابی می شوند که در رأس این شاخص ها ایمان قراردارد. بدین معنی که رزمندگان نظام اسلامی با تکیه بر ایمان می توانند در مسیر اهداف انقلاب اسلامی استوار بوده و کمترین لغزش ها را داشته باشند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امروزه شناخت دشمن نسبت به گذشته بسیار دشوارتر شده است، افزود: در موارد اندکی مشاهده می شود که به دلیل عدم آگاهی و ایمان کافی، برخی افراد ناخواسته در صف دشمنان قرار می گیرند چرا که امروزه صرفاً اینگونه نیست که تنها کسانی که شمشیر به دست گرفته اند و علناً در جبهه مقابل ما صف آرایی کرده اند دشمنان ما باشند و در بسیاری از حالات ممکن است افرادی که ادعای دوستی و دلسوزی نسبت به ما دارند نیز در جبهه دشمنان باشند.
وی افزود: اگر به ارتقای سطح آگاهی و ایمان سرمایه انسانی پرداخته نشود آنها با حضور در جبهه جنگ نرم بسیار آسیب پذیر می شوند و امکان لغزش آنان به مراتب بالاتر رفته و در صورت عدم ایمان کافی به راحتی در جبهه دشمن قرار خواهند گرفت.
امیر دریادار خانزادی به نقش شجاعت در پیروزی بر جبهه دشمن تأکید کرد و افزود: شجاعتی که بر پایه آگاهی، ایمان و برخاسته از آموزه های دینی باشد باعث موفقیت در عرصه های مختلف می شود. اما ایمان و شجاعت بدون اتکا به سرمایه انسانی متخصص و مجهز مخصوصاً در نیروی دریایی ارتش مثمرثمر نخواهد بود زیرا در نیروی دریایی از تجهیزاتی استفاده می شود که سطح بالایی از پیچیدگی ها و فناوری ها را دارد و باید علاوه بر ایمان و شجاعت بر آموزش و افزایش آگاهی نیز توجه ویژه شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: قوام و دوام مجموعه ها در گرو نوسازی و تغییر و تحول است چرا که این نوسازی در نیروهای مسلح موجب می شود برخی عقب ماندگی هایی که به دلیل تهاجم دشمنان در طی تاریخ به وجود آمده برطرف شده و این موضوع تأثیر زیادی بر ارتقای سطح توانایی نیرو خواهد شد.
وی طرح فرهنگی مصباح را یک ابزار بسیار مناسب برای ایجاد تحول و نوسازی در حوزه فرهنگی دانست و افزود: طرح های فرهنگی مصباح که در اختیار مجموعه عقیدتی سیاسی ارتش قرارداده شده است موارد بسیار حکیمانه ای است که قابلیت اجرایی در تمام بخش های ارتش جمهوری اسلامی ایران را دارد.
همچنین امیر دریادار خانزادی ، ضمن تقدیر از اقدامات مؤثر حجت الاسلام محمد مظفری نژاد در سمت رئیس اداره عقیدتی سیاسی اسبق نیروی دریایی ارتش، گفت: نیروی دریایی ارتش با وجود سرمایه های توانمندی که در مجموعه عقیدتی سیاسی دارد همواره درخشش خود را در موضوع توسعه سرمایه های انسانی حفظ خواهد کرد.
در پایان این مراسم طی حکمی حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور به عنوان رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش منصوب و از زحمات و تلاشهای حجت الاسلام والمسلمین محمد مظفری نژاد تقدیر شد.