رئيس پليس فتا استان سمنان:

شبکه‌های اجتماعی عامل ایجاد بی‌اعتمادی در خانواده‌هاست

%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85

رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری مزاحم اینترنتی خبر داد و گفت: هر كس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر كند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی كه منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتك حیثیت او شود، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.
به گزارش نوید تهران وبه نقل ازفتا،سرهنگ سید‌علی میر‌احمدی در تشریح این خبر بیان کرد: پرونده‌ای با موضوع مزاحمت اینترنتی به این پلیس واصل که رسیدگی پرونده در دستور كار این پلیس قرار گرفت.
به گفته این کارشناس انتظامی و برابر اظهارات و مستندات ارائه شده توسط شاكیه مشخص شد شخصی در یکی از شبكه‌های اجتماعی پیام رسان مبتنی بر تلفن همراه اقدام به ایجاد مزاحمت نموده كه این امر اختلافات خانوادگی و روانی را برای ایشان در پی داشته است.
وی افزود: طی اقدامات فنی انجام گرفته متهم شخصی به هویت معلوم ۳۵ ساله شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر گردید در ادامه بررسی پرونده مشخص شد متهم همسر شاکیه بوده و به واسطه استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی باعث ایجاد حس بی‌اعتمادی بین آنها گردیده است.
سرهنگ میر‌احمدی یکی از علل و عوامل حال حاضر برهم خوردن پیوند زناشویی و بروز معضل طلاق را، شک و بدبینی زوجین به یکدیگر دانست و بیان کرد: چندی است که اپلیکیشن‌های ارتباطی تلفن همراه شبکه‌های اجتماعی و… پا به زندگی ایرانی‌ها گذاشته‌اند در نتیجه روز بروز شاهد فاصله گرفتن یا شکاف دیجیتالی، سردی، سوءظن و… هستیم و کانون خانواده را در معرض فروپاشی قرار داده و بخشی از افزایش آمار طلاق به این مسئله باز می‌گردد.
رئیس پلیس فتا استان سمنان در توصیه به خانواده‌ها گفت: فعالیت در شبکه‌های اجتماعی باید محدود و بر اساس برنامه باشد، تا شاهد مشکلاتی این چنینی نباشیم.