سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

سیاست ما تاکید برحمایت مالی از مردم و بیمه شدگان در حوزه بهداشت و درمان است

به گزارش نویدتهران،دکتر حریرچی ، درخصوص خارج شدن پوشش داروهای OTC که معمولا مردم این داروها را در داروخانه ها بدون نسخه می گیرند، گفت: تقریبا در هیچ کشور دنیا داروهای OTC که شامل داروهایی مانند استامینوفن ها، قرص های سرماخوردگی سبک و برخی از شربت های ارزان قیمت می شود، تحت پوشش بیمه ها نیستند.

دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری ضمن بیان این مطلب افزود: از بازار 16 هزار میلیارد تومانی دارویی ما کمتر از 140 میلیارد آن یعنی کمتر از یک درصد بازار دارویی به داروهای OTC اختصاص دارد که مقرر شده است کل این مبلغ برای پوشش داروهای مهم تر که به بیمه شدگان ارائه خواهد شد، اختصاص یابد.

دکترحریرچی در ادامه گفت: البته براساس مصوبه شورای عالی بیمه و سازمان بیمه سلامت ، نسخه های کودکان زیر 12 سال را از این قانون مستثتی کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح بیشتر گفت: داروهای OTC داروهای سبکی هستند که قیمتشان نیز پایین است و براساس اعلام سازمان های بیمه گر، تاثیر چندانی هم در هزینه خانواده ها ندارد و کل صرفه جویی دولت در این قسمت، برای داروهای دیگر بیمه شدگان اختصاص می یابد.
دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: براساس سیاست وزارت بهداشت و دولت همانگونه که رییس جمهور نیز در گزارش صد روزه خود نیز اعلام کرد، سیاست ما تاکید برحمایت مالی از مردم و بیمه شدگان در حوزه بهداشت و درمان است و حداکثر حمایت را در این خصوص خواهیم داشت.