سردار نصیری در نشست خبری :

سپاه حفاظت متناسب با تهدیدها به‌روز شده‌ است

به گزارش نویدتهران، فرمانده حفاظت سپاه گفت: پس از شکل‌گیری حفاظت شخصیت‌ها اصلا اتفاق خاصی رخ نداده و با مراقبت‌های جدی که انجام شده، کمترین حادثه تروریستی برای شخصیت‌ها را داشتیم؛ ما متناسب با تهدیدها به روز شده‌ایم.

سردارسرتیپ دوم پاسدار علی نصیری فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف برگزار شد، اظهار داشت: در سال 58 بعد از حوادث آن ایام و‌ ترور شهید مطهری و ترور ناموفق آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حضرت امام در پیامی به سپاه ماموریت دادند که در جهت حفاظت از شخصیت‌های نظام اقدام کند و حتی اگر آن افراد هم موافق نیستند، بازهم سپاه وظیفه حفاظت دارد.

سردارنصیری با بیان اینکه 39 سال است که سپاه این ماموریت را انجام می‌دهد، تصریح کرد:با همتی که انجام گرفته کمترین حادثه ترور شخصیتی را داشته ایم.

وی اضافه کرد: در مجموعه سپاه انصارالمهدی(عج) بیش از 300 شهید داریم که اکثرا در دفاع مقدس به شهادت رسیدند. در سال گذشته نیز 4 شهید داشتیم که مدافع حرم بودند و در جبهه مقاومت حضور یافتند ؛ همچنین در حادثه تروریستی مجلس یک شهید داشتیم.

سردار نصیری در ادامه با تاکید بر اینکه سپاه مولود انقلاب است و با انقلاب معنا پیدا کرده و شکل گرفته تا از انقلاب و دستاوردهای آن حفاظت کند، گفت: در حوزه حفاظت از شخصیتها در ابتدای انقلاب با ترور شخصیتهایی مواجه شدیم که برای نظام ارزشمند بودند، لذا ماموریت حفاظت از شخصیتها به سپاه واگذار شد تا از تهدید نظام جلوگیری شود.

فرمانده حفاظت سپاه اضافه کرد: افرادی که در سپاه انصارالمهدی(عج) حضور می‌یابند بدنبال ادای تکلیف بوده و دارای ارزشهای بلند اعتقادی و انقلابی هستند و اولویت دوم نیز آمادگی بدنی و جسمانی است.

سردار نصیری گفت: این مجموعه در سال 58 شکل گرفت در حالیکه هیچگونه آشنایی و آمادگی در سپاه وجود نداشت اما نیاز این ماموریت به خوبی درک شد.

وی تصریح کرد: در 39 سال گذشته حادثه جدی تروریستی در خصوص شخصیت‌های نظام نداشتیم و عمده حادثه های تروریستی ناموفق بوده که با آن مقابله شده است.

فرمانده حفاظت سپاه افزود: از نظر جسمی و تجهیزات کاملا به روز هستیم و مهمترین چیزی که در حفاظت از شخصیتهای نظام با سایر کشورها متفاوت است ارتباط شخصیتها با مردم است که با رعایت موازین سعی کردیم این اتفاق بیفتد .

سردار نصیری همچنین اظهار کرد : در حال حاضر هم شخصیتهایی داریم که علاقه مند نیستند تا از آنها حفاظت شود اما قانون این موضوع را تکلیف کرده که از برخی شخصیتها حفاظت بشود حتی اگر میل آنها نباشد.

وی افزود: البته این موضوع، شرایط را برای تیم حفاظت پیچیده می‌کند اما ما به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

سردار نصیری تصریح کرد: حفاظت از سران سه قوه و معاونین و شخصیت‌های نظامی و برخی دیگر از افراد برعهده سپاه قرار داشته و سران و رهبرانی که به کشور ورود می‌کنند نیز توسط سپاه حفاظت می‌شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حفاظت از اماکن با طبقه بندی خاص هم برعهده سپاه انصارالمهدی(عج) است.

فرمانده حفاظت سپاه تاکید کرد: ما باید در مقابل تهدیدات آینده به روز باشیم که تحقیقات در این زمینه صورت گرفته و در حال انجام است.

سردار نصیری گفت: یکی از اهداف گروه های تروریستی ضربه زدن به اماکن مهم و شخصیتهای نظام است که الان هم بطور خاص پیگیری می‌کنند و با آن مقابله می‌کنیم.

وی ادامه داد: هرجا ببینیم ضعفی وجود دارد، آن را رفع می‌کنیم. در حادثه مجلس هم اقداماتی در سپاه و ناجا پیش بینی شده تا از تکرار آن جلوگیری شود.

فرمانده حفاظت سپاه تصریح کرد: بعد از سال 63 ، پانزده مورد هواپیماربایی داشتیم که یازده مورد کنترل شده و 4 مورد هم از طریق صحبت حل شده است.

وی افزود: از سال 58 تا کنون ترور موفق شخصیتی نداشتیم و دانشمندان هسته ای و شهید صیاد شیرازی محافظی نداشتند که ترور شدند.