رئیس پلیس فتای تهران بزرگ خبرداد:

سوء استفاده از موقعیت شغلی و سرقت بیش از 4 میلیارد تومان

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری فردی که چهار میلیارد و 500 میلیون تومان از شرکت سابق خود کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
سرهنگ کاکوان در این باره اظهار کرد: با وصول پرونده‌ای از سوی یکی از شرکت‌های پرداخت الکترونیک مبنی بر هک و دسترسی غیرمجاز به سرورهای رایانه‌ای آن شرکت توسط اشخاص ناشناس و سرقت تعداد قابل توجهی رمز شارژ تلفن همراه از سرور رایانه‌ای به ارزش 45 میلیارد ریال به این پلیس، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از پلیس،وی افزود: طی هماهنگی با دادسرای جرایم رایانه‌ای، سریعاً موضوع در دستور کار افسران پلیس فتای پایتخت قرار گرفت‌، در ابتدا با مراجعه کارشناسان آزمایشگاه ادله دیجیتال‌ این پلیس به محل شرکت شاکی و بررسی فنی و طبق به کارگیری روش‌های فنی و رایانه‌ای‌، مشخص‌ شد متهمان دو نفر از کارکنان شرکت بوده و با دسترسی به سیستم و رمز ورود در فرصتی مناسب اقدام به استخراج اطلاعات مورد نیاز شرکت کرده اند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد : هر دو نفر به مرکز پلیس منتقل و در ابتدا منکر جرم ارتکابی شدند، ولی با ارائه ادله دیجیتال به ناچار لب به سخن گشوده ، به جرم خود معترف و انگیزه خود را از ارتکاب به جرم کسب درآمد اعلام کردند. در این باره پرونده تکمیلی به همراه طرفین به دادسرای جرایم رایانه‌ای ارسال و در اختیار قانون قرار گرفتند.
سرهنگ کاکوان در پایان در مورد امنیت شبکه در بستر اینترنت هشدار داد و گفت: مجرمان سایبری با مهندسی اجتماعی از راه‌های گوناگون و با ترفندهای مختلف درصدد دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود می‌باشند برای جلوگیری از این‌گونه آسیب‌ها، شرکت‌ها در جهت ارتقاء امنیت با استفاده از برنامه‌های کاربردی و وضع نمودن قوانین دسترسی به سرور شرکت، راه را بر مجرمان ببندند.