رئیس پلیس فتا غرب استان تهران هشدار داد؛

سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی به بهانه ثبت نام کارت سوخت

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس فتا غرب استان تهران درخصوص ترفند استفاده از لینک‌های جعلی ثبت نام کارت سوخت توسط کلاهبرداران و سودجویان در فضای مجازی هشدار داد.

سرهنگ حاجعلی صالحی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران با اشاره به کلاهبرداری‌های صورت گرفته توسط مجرمان فضای سایبری که با ترفند ارسال لینک ثبت نام کارت سوخت صورت می پذیرد، ازشهروندان خواست: از ثبت کردن هرگونه اطلاعات شخصی در لینک‌های ارسالی ارائه شده توسط منابع ناشناس خودداری کنند و در این زمینه دقت کافی را داشته باشند.

سرهنگ صالحی ضمن بیان اینکه با توجه به تصمیمات اخیر مسئولین کشور مبنی بر راه‌اندازی مجدد کارت سوخت و امکان سوءاستفاده بزهکاران فضای مجازی از اجرای این تصمیم، به شهروندان هشدار داد و گفت: کاربران توجه داشته باشند که صرفاً جهت دریافت کارت سوخت با مراجعه به سامانه‌هایی که از طریق رسانه‌های معتبر اعم از رسانه ملی و خبرگزاری‌های موثق اطلاع‌رسانی می‌شود، اقدام به ثبت اطلاعاتشان کنند و از وارد نمودن هرگونه اطلاعات شخصی در لینک‌های ارسالی از منابع ناشناس خودداری کنند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: مالکان خودرو و موتورسیکلت که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند می‌توانند از ساعت ۲۴ مورخه ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ با مراجعه به سامانه www.mob.gov.ir اپلیکیشن دولت همراه و یا کد دستوری #۴* به منظور دریافت کارت سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند.

شایان ذکر است پلیس فتا در پایان از کلیه شهروندان خواست درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir در بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع شوند.