معاون اول دستگاه قضا:

سه مفسد اقتصادی به اعدام و ۳۲ نفر به حبس‌های دراز مدت محکوم شدند

به گزارش نویدتهران،معاون اول دستگاه قضا در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان زنجان از صدور حکم اعدام برای سه مفسد اقتصادی خبر داد و گفت: سه نفر از مفسدان اقتصادی در دادگاه بدوی به عنوان مفسد فی الارض به اعدام محکوم شده‌اند و ۳۲ نفر دیگر حبس‌های ۲۰ سال و ۱۲ سال و ۱۰ سال و پایین‌تر گرفته‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان زنجان در جمع خبرنگاران در رابطه با مبارزه و برخورد با مفسدین اقتصادی اظهار کرد: در دادگاه‌های ویژه‌ای که در تهران در این رابطه تشکیل شده است، در روز‌های اخیر ۳۵ نفر محکوم شده‌اند.

وی گفت: از این ۳۵ نفر تعداد سه نفر به عنوان مفسد فی الارض در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شده اند که البته حکمشان غیر قطعی است و اگر به آن اعتراض شود، پرونده آنها باید به دیوان عالی کشور برود.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد:۳۲ متهم دیگر هم به حبس محکوم شده اند و البته ممکن است برخی به انفصال و رد مال هم محکوم شده باشند. از این افراد تعدادی به ۲۰ سال حبس، برخی به ۱۲ و تعدادی هم به ده سال حبس و پایین‌تر محکوم شده‌اند.

وی در رابطه با برخورد جدی با متعرضین به کامیونداران هم گفت: متاسفانه افرادی هستند که به تحریک دشمن در خدمت‌رسانی کامیونداران و نقل و انتقال کالا و خدمت رسانی به مردم اخلال ایجاد می‌کنند.

این مقام عالی دستگاه قضا به این افراد هشدار داد و گفت: این افراد و کسانی که این اقدامات را انجام می‌دهند، بخصوص کسانی که کامیونداران را تهدید کرده و مزاحم آنها می‌شوند و از تردد آنها جلوگیری می‌کنند، باید بدانند که مجازات بسیار سختی برای آنها وجود دارد.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: لذا در این رابطه به همه دادستان‌ها گفته شده است که با کمک نیروی انتظامی در برخورد با کسانی که از این طریق در کار کامیونداران اخلال ایجاد می‌کنند و آنها را تهدیده کرده و سد راه آنها می‌شوند و احیانا با چوب و چماق برای این رانندگان و مردم مزاحمت ایجاد می‌کنند، بهیچوجه در دستگیری و مجازات آنها اغماض صورت نگیرد و هرچه سریعتر آنها را شناسایی کرده و به مجازات برسانند.