نقوی حسینی:

سفر اردوغان به ایران زمینه‌ساز مقابله با تروریست و افزایش همکاری‌های اقتصادی

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقابله با تروریست، ایجاد امنیت پایدار و افزایش همکاری های اقتصادی می تواند از جمله محورهای مورد بحث و تبادل نظر سفر رییس جمهور ترکیه به ایران باشد
سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به سفر هفته جاری رییس جمهور ترکیه به ایران، گفت: هم اکنون مواضع مشترکی بین ایران و ترکیه در خصوص مسئله همه پرسی و جدایی طلبی اقلیم کردستان عراق وجود دارد از این رو حتما این مهم از جمله محورهای مهم مورد بحث و تبادل نظر در این سفر خواهد بود.

نماینده مردم ورامین قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجزیه کشورهای منطقه خاورمیانه از جمله اهداف کشورهای سطله‌گر مانند ایالات متحده آمریکا و البته رژیم صهیونیستی است، اظهار کرد: این موضوع با مخالفت جدی کشورهای منطقه بویژه محور ایران، ترکیه و عراق قرار گرفته است و موضع مشترکی وجود دارد.

وی تصریح کرد: ایران و ترکیه نظرات مشترک زیادی برای گفتگو دارند که از جمله همکاری های اقتصادی که در هر سال باید به ۳۰ میلیارد دلار افزایش یابد که از توافقات گذشته بین دو کشور محسوب می شود از این رو چنین موضوعی می تواند در سفر هفته جاری رییس جمهور ترکیه به ایران مورد بحث قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: موضوع مقابله با تروریست نیز می تواند از دیگر مباحث مورد بحث در دیدار اردوغان با رییس جمهور کشورمان باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئله کشور سوریه و مقابله با داعش نیز موضوع مشترک بین ایران و ترکیه است که می تواند محور رایزنی ها در این سفر باشد.