آیت الله حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه:

سرسپردگی برخی دول منطقه جرات را به ترامپ داد

به گزارش نویدتهران،امام جمعه شهر مقدس قم گفت: این اقدام ترامپ به دلیل حمایت پشت‌پرده برخی سران کشورهای اسلامی و سازش در برابر اسرائیل است که سبب شد ترامپ جرات پیدا کرده و بگوید قدس پایتخت رژیم صهیونیستی است، هر آسیبی می‌بینیم به‌دلیل کوتاه آمدن برخی از سران مرتجع عربی است.
آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه های امروز (17 آذرماه) شهر مقدس قم در مصلی قدس اظهارداشت: امروز بیت‌المقدس قبله مسلمانان به عنوان پایتخت اسرائیل انتخاب شده که در مقابل مسلمانان باید سکوت را بشکنند و سفرای آمریکا را در کشورهای اسلامی توبیخ کرده و تظاهرات اعتراض‌آمیز برپا کنند.
خطیب نماز جمعه قم با اشاره به تبعات اقدام ترامپ در اعلام بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تصریح کرد: رئیس‌جمهور آمریکا آتشی روشن کرده است که در گام اول خود آمریکا و اسرائیل خواهند سوخت.
آیت الله حسینی بوشهری در ادامه به تحولات یمن اشاره کرد و افزود:عربستان قصد داشت انصارالله را خلق سلاح کرده و علیه آن‌ها کودتا کند و چند روز در صنعا شورش به‌پا کرد و در یکی از مساجد همه امکانات و تسلیحات جمع‌آوری شده بود اما انصارالله در برابر این فتنه ایستادگی کرد و علی عبدالله صالح عامل فتنه سعودی‌ها کشته و انقلاب یمن خالص‌تر شد.
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: در مسائل فرهنگی اگر آداب و رسوم یک جامعه تقلید از بیگانه شد این جامعه خود را برای تبعیت از بیگانگان آماده کرده است.
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: انسان‌های با ایمان نباید کافران را به جای مومنان به عنوان سرپرست و دوست خود قرار دهند و اگر کسی این کار را انجام دهد یعنی از ولایت خداوند تبعیت نکرده است.
امام جمعه قم با تاکید بر لزوم ایستادگی در برابر دشمنان بیان کرد: امروز اگر در جهان اسلام مشاهده می‌کنیم دشمنان طمع کرده و قصد دارند جا پایی برای خود در سرزمین اسلامی پیدا کنند به دلیل چراغ سبز نشان دادن برخی از سران اسلامی است.
وی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) عنوان کرد: شما را به تقوای الهی توصیه می‌کنم و هرکسی از خدا و پیامبر (ص) تبعیت کند رستگار و عاقبت به خیر می‌شود و اگر طغیان کرد نابود می‌شود.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به برگزاری کنفرانس اسلامی تصریح کرد: وحدت مسلمانان یکی از موضوعات مهم و اساسی است اما متاسفانه دشمن قصد اختلاف‌افکنی میان ملت‌های اسلامی را دارد. دفاع از کیان اسلام، ضرورت تقویت امت اسلامی و پیشرفت دنیای اسلام مهم‌ترین اهداف وحدت است اما‌ بی‌کفایتی‌ها وحدت را دچار کندی کرده است.
آیت‌الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه جمهوری اسلامی پرچمدار وحدت است، افزود: یک میلیارد و نیم مسلمان در جهان وجود دارد که دارای منابع سرشار خدادادی هستند، دشمنان توانمندی‌های مسلمانان را بیش از ما شناختند و قصد دارند با تفرقه‌افکنی به اهداف خود برسند.
امام جمعه قم بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری پرچم وحدت را برافراشته است، هنگامی که مهمانان کنفرانس اسلامی با مقام معظم رهبری دیدار کردند با تعابیری زیبا از ایشان یاد کردند.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به زلزله کرمانشاه خاطرنشان کرد: در فصل زمستان و سرما قرار داریم و شرایط خوبی برای زلزله‌زدگان وجود ندارد، کمک‌های نقدی و همه امکاناتی که وجود دارد برای زلزله‌زدگان ارسال شود.
امام جمعه قم با تاکید بر لزوم ترویج نماز بین جوانان بیان کرد: فضای مجازی در عین حال که عرصه‌هایی از آن تهدید است اما می‌توان از آن در راستای ترویج دین استفاده کرد و مسائل دینی را به اطلاع نسل جوان برسانیم.