سرتیپ حیدری دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش را تشریح کرد

به گزارش نویدتهران،امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم رونمایی از تعدادی از دستاوردهای جدید این نیرو که امروز با حضور امیر دریادار سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش برگزار شد، برخی قابلیت ها و توانمندی های این دستاوردها را تشریح کرد.

امیر سرتیپ حیدری در این مراسم گفت: امروز جوانان برومند مرکز شهید زرهرن نزاجا توانسته اند با توانمندی های بومی خود، تجهیزاتی تولید کنند که در گذشته باید از خارج وارد می کردیم.

وی با بیان این که در راستای نهضت قطعه سازی گام های بزرگی را برداشته ایم افزود: طراحی و تولید تجهیزات مورد نیاز با حضور کارکنان این مرکز انجام می شود و هر آنچه اراده کنیم را تولید خواهیم کرد .

امیر حیدری خاطرنشان کرد: امروز سامانه جدید هدایت لیزری، با قابلیت هدایت موشک های کد شده و با قابلیت نصب بر روی خودروهای شنیداری، پهپاد و بالگرد با چندین خصوصیت تاکتیکی در این مرکز تولید شد .

وی گفت: دوربین دیده بانی فوق بلند با برد ۲۰ کیلومتر نیز برای اولین بار در کشور به این سبک تولید شد. این دوربین با قابلیت مراقبت و کنترل دقیق مرزی طراحی شده و قدرت آن را دارد که فاصله اجسام را از ۲۰ کیلومتری با نمایش ۱۵۰ برابری در اختیار مراکز مورد نیاز ستاد فرماندهی قرار دهد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین گفت: از دیگر دستاوردهای صنایع شهید زرهرن نزاجا، خودروی تاکتیکی و عملیاتی با قابلیت نصب سامانه تصویربرداری در مناطق صعب العبور و مرزی کشور است. این خودرو قابلیت آن را دارد که با حضور در مناطق صعب العبور توسط سیستم کنترل از راه دور تا فاصله بسیار کم مواضع دشمن را شناسایی، رصد و عکسبرداری کرده و بصورت آنلاین اطلاعات را در اختیار سامانه فرماندهی قرار دهد .

وی ادامه داد: از دیگر قابلیت های این خودروی تاکتیکی رنگ آمیزی خاصی است که به دور از چشم رادارها کار می کند در واقع این خودرو نوعی از خودرو های رادار گریز است .

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از طراحی و تولید قطعات مهم تانک چیفتن خبر داد و خاطر نشان کرد:مهندسین مومن و انقلابی در راستای نهضت قطعه سازی با شعار “روی پای خود ایستادن” توانسته اند قطعات مهم و تاثیر گذار تانک چیفتن را با تلاش شبانه روزی تولید کنند.

امیر حیدری ادامه داد: امروز نیروی زمینی ارتش در حوزه های مختلف خودکفا است و آنچه را که نیاز داشته باشد تولید و عملیاتی می کند.

در ادامه مراسم رو نمایی از دستاورد های جدید نزاجا، ضمن تجلیل از همسر و فرزندان شهید مدافع حرم زرهرن از تعداد ۱۰ نفر از خدمه های نفربرهای دوزیست نیروی زمینی ارتش که در امداد رسانی سیل در استان های لرستان و گلستان حضور داشتند، تقدیر به عمل آمد.