نماینده ولی فقیه در حج و زیارت کشور؛

سخن حضرت امام خمینی(ره) حرف دل تمام مسلمانان جهان بود

به گزارش نویدتهران،نماینده ولی فقیه در حج و زیارت کشور، با بیان اینکه امام خمینی (ره) فاتح دل‌ها بود، گفت: سخن ایشان، حرف دل تمام مسلمانان جهان بود.
حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر در ویژه برنامه «نگاه خورشید» که همزمان با ۱۹ بهمن ماه سال جاری به صورت مستقیم از شبکه قرآن پخش شد، به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و نقش رهبری در این نهضت اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) شخصیتی بی‌بدیل بودند. ایشان با توکل به خدا، اخلاص و ساده زیستی که داشتند توانستند اعتماد مردم و جهان اسلام را جلب کنند.
قاضی عسگر با بیان اینکه امام راحل(ره)، نه تنها قبل از انقلاب مردم را آرام آرام آگاه کرد بلکه پس از انقلاب نیز مردم را لحظه به لحظه جلو آورد تا جمهوری اسلامی و ارکان نظام تثبیت شود، ادامه داد: نقش حضور مردم در صحنه را هم نباید نا دیده گرفت بلکه این حضور بسیار سازنده و اثر گذار بود.
وی مسئله وحدت کلمه را از دیگر عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و ابراز کرد: در آن ایام، بحث چپ و راست وجود نداشت. همه یک دل و یک صدا بودند و از یک رهبر پیروی می‌کردند. وحدت کلمه در این جهت بسیار مهم بود.
این کارشناس مذهبی اظهار کرد: اگر امروز هم بخواهیم از این محورها و عوامل نتیجه بگیریم، همه باید از رهبری که فصل الخطاب در جامعه دینی است تبعیت کنیم. بحث حضور مردم در صحنه، در فتنه ۸۸ و … نمود پیدا کرد. وقتی مردم در صحنه آمدند همه قضایا کنار زده شد.
وی اضافه کرد: هر چه راهپیمایی امسال با شکوه‌تر باشد توطئه دشمن خنثی می‌شود. دشمنان از قدرت مردم می ترسند. ما ملت توانمندی هستیم و نسل جوان و بصیری داریم که حضورشان در صحنه همه چیز را تمام می‌کند. ما نباید مسائل اختلافی را در جامعه مطرح کنیم.
قاضی عسگر با بیان این که باید اعتماد مردم به نظام قوی شود و نباید سیاه نمایی کنیم، تصریح کرد: باید فساد و تبعیض از جامعه برداشته شود و همچنین افتخار آفرینی‌های مردم باید تبیین شود تا امیدوارتر باشند.
وی خاطر نشان کرد: شایسته سالاری از مسائل مهمی است. ما علمای لایق و شایسته در جامعه زیاد داریم. باید به نسل جوان و تحصیل کرده اعتماد کنیم و به آنان میدان دهیم. بی توجهی به شایستگان جامعه یک معظل بزرگی است.

زیارت جامعه کبیره شان و جایگاه ائمه اطهار(ع) را بیان می‌کند
نماینده ولی فقیه در حج و زیارت کشور، در جای دیگری از سخنان خود به فضایل زیارت جامعه کبیره اشاره کرد و گفت: زیارت جامعه کبیره یکی از زیباترین و بهترین زیارت نامه‌هایی است که شان و جایگاه ائمه اطهار(ع) را بیان می‌کند.
وی تصریح کرد: زیارت جامعه کبیره که اقیانوسی مواج از معارف الهی و مضامین عالی مشتمل بر معرفی مقام ائمه علیهم السلام است، از امام علی النقی (علیه السلام) به ما رسیده است. اقامه نماز از موضوعاتی است که در فرازهایی از این زیارت نامه، به آن اشاره شده است.
این کارشناس مذهبی اظهار کرد: به اعتقاد برخی از علما، مسئله اقامه با خواندن نماز متفاوت است. لطافتی در اقامه نماز نهفته است که به معنای تداوم بخشیدن نماز است. خود فریضه نماز اهمیتش در اسلام بسیار بالاست. زیبائی آن هم در این است که قرآن می‌فرماید: انسان وقتی نماز می‌خواند باید تمام توجهش حضرت حق تعالی باشد و نماز او را متوجه خدا کند.
وی به تفسیر سوره عنکبوت آیه ۴۵ با مضمون«اِنَّ الصَّلاَةَ تَنهَی عَنِ الفَحشاءِ وَ المُنكَرِ» اشاره و عنوان کرد: با یاد خدا آسیب‌های زندگی را می‌توانیم از جامعه دور کرده و مردم را متوجه خدا و معنویت کنیم.
قاضی عسگر با اشاره به اینکه زکات هم یک ویژگی دارد که حفره‌های موجود در جامعه را می‌پوشاند و فاصله طبقاتی را از بین می‌برد، افزود: درروایات آمده است، اگر مردم زکات را پرداخت کنند هیچ فقیری در جامعه باقی نمی‌ماند.
وی ادامه داد: اسلام فقط تک بعدی به بشر نگاه نمی‌کند بلکه علاوه بر معنویات به پر کردن خلاهای زندگی هم توجه دارد. ائمه اطهار(ع) در کمک کردن و تقسیم اموال خود به فقرا همواره سرآمد و پیش قدم بودند.
نماینده ولی فقیه در حج و زیارت کشور، امر به معروف و نهی از منکر را نظارت عمومی و همگانی دانست و گفت: این تصور اشتباهی است که حکومت به تنهایی می‌تواند جامعه را اداره کند، بلکه وقتی مردم و حکومت دستشان در دست هم قرار گیرد آن جامعه نمونه است.