سخنگوی ناجا، نحوه جان باختن ۲۰ نفر از هموطنان در اغتشاشات اخیر را تشریح کرد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی ناجا در تشریح نحوه جان باختن ۲۰ نفر از هموطنان در اغتشاشات اخیر گفت: در جریان اغتشاشات عده ای از آشوب گران و فرصت طلبان با رها کردن خودروی آتش نشانی باعث مرگ ۲۰ نفر از هموطنان شدند که در بین آنان پدر و پسری نیز جان خود را از دست دادند.
سردار  سعید منتظر المهدی  در گفتگویی اظهار داشت : روزهایی که برما گذشت شاهد تلاش شمار معدود و کم شماری از عناصر فریب خورده و مخل امنیت و آشوب گرانی که اقدام به تخریب اموال شخصی و عمومی و تهدید جان و مال مردم در برخی از شهرهای کوچک و بزرگ کرده اند بوده ایم، که به فضل الهی با اشراف اطلاعاتی دقیق و با آگاهی از طرح و نقشه دشمنان و البته اقدامات هوشمندانه و مدبرانه توأم با اقتدار و در عین حال خویشتن داری پلیس، در کمینه زمان ممکن ضمن جدا سازی مردم و معترضان که مطالبات به حقی داشتند ، از طراحان و صحنه گردانان این افراد شناسایی و دستگیر شدند که با این روند خوشبختانه در حال حاضر قائله خاتمه پیدا کرد.

وی تصریح کرد : در بین دستگیر شدگان افرادی که به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران هتک حرمت کرده اند، مسببان اصلی رهایی خودروی آتش نشانی به چشم میخورند ، که متاسفانه در این بین ۲۰ نفر جان خود را ازدست دادند که در بین آنها پدر و پسری بودند که با رها شدن خودروی آتشنانی توسط آشوبگران جان باختند که دل هر ایرانی را به درد آورد.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد : نحوه جان باختن تعدادی نیز در طی یورش و حمله مسلحانه و تیر اندازی به مقر های نیروهای مسلح علی رغم اقدامات هشداری و بازدارنده مبهم بوده، که در حال بررسی است.

معاون اجتماعی ناجا عنوان کرد : در این میان برخی از همکاران ما و دیگر رده های نظامی مورد صدمه و آسیب قرارگرفتند که متاسفانه یک نفر از این عزیزان به شهادت رسید.

وی افزود: تمامی دستگیر شدگان تحویل سیستم قضائی شدند که اغلب آنها در طی مراحل قانونی به قید ضمانت رها و لیدرهای اصلی و تخریب گران اموال عمومی در بازداشت به سر می برند.

سردار منظر المهدی در پایان خاطر نشان کرد: بنده به سهم خودم و به نمایندگی از نیروی انتظامی از مردمان خوب، فهیم و عزیز کشورمان به پاس همراهی با پلیس در کنترل اغتشاشات تشکر و قدر دانی می کنم و نیز از هم نوایی سازمان ها ، نهادها و فرماندهان لشکری و کشوری از جمله روسای محترم جمهوری ، قوه قضائیه ، قوه مقننه، ائمه، خطبای سراسر کشور ، آیات عظام و مراجع تقلید به سبب همکاری با پلیس سپاسگذارم.