آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

سخنان بی‌شرمانه ترامپ در سازمان ملل، چهره واقعی آمریکا را نشان داد

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: سخنان بی‌شرمانه ترامپ در سازمان ملل، چهره واقعی آمریکا را نشان داد و عمق دشمنی‌های مخفی شیطان بزرگ را به خوبی نمایان ساخت.
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، با اشاره به روح نهضت امام حسین (ع)، گفت: قیام امام حسین(ع) یعنی امر به معروف و نهی از منکر؛ باید سوال کرد که درجامعه ما وضع امر به معروف و نهی از منکر چگونه است؟ آیا در مقابل منکر ساکت هستیم و یا خدایی نکرده راضی به منکر هستیم؟

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم منکر را ریشه کنیم و این کار را نکنیم، در قیامت در کنار عامل به منکر برانگیخته می‌شویم؛ دلسوزان انقلاب و مسئولین، مردم به شما رای دادند که این نظام را حفظ کنید؛ آیا حافظ نظام هستید؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: امیرالمومنین علی (ع) در بستر شهادت می‌فرماید که اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کردید، اشرار مسلط می‌شوند یعنی حکومت دینی و حکومت اولیای خدا از دست می‌رود؛ به عبارت دیگر، ترک امر به معروف و نهی از منکر، باعث خدشه وارد شدن به انقلاب اسلامی می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه تمام خوبی‌ها در برابر امر به معروف و نهی از منکر یک قطره در برابر اقیانوس است، گفت: نمایندگان مجلس در دوره قبل در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر طرحی ارائه دادند که تصویب و ابلاغ شد؛ نمی‌دانم این برنامه ارزنده و این قانون متقن چه میزان عملیاتی شده است؟ چه میزان آنها که باید در این رابطه همکاری کنند، همکاری می‌کنند؟

وی خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عملی نشود، به تدریج، معروف به منکر و منکر به معروف تبدیل می‌شود؛ یعنی گناه در جامعه پسندیده می‌شود و کسی که گناه نمی‌کند، مورد بی مهری جامعه قرار می‌گیرد؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با طرح این سوال که چرا آمار طلاق بالا رفته است؟ اظهار کرد: علت این امر مشخص است؛ من به صراحت نمی‌گویم اما اجمالا بگویم وقتی جوانی که ازدواج کرده و صبح از خانه بیرون می‌آید با صحنه هایی مواجه می‌شود که وقتی به خانه برمی‌گردد علاقه‌اش نسبت به همسرش کاسته شده است.

وی با بیان اینکه، بی‌جهت نیست که می‌فرمایند زنای چشم نگاه است، گفت: فضای مجازی که در این رابطه غوغا کرده است؛ من نمی‌دانم آیا مسئولان می‌توانند، برای رفع این مشکل کاری کنند یا نه؟ البته من نمی‌گویم این فضا را ببندید؛ اما طبق آیه قرآن ضرر برخی امور از نفع آنها بیشتر است. بنابراین مسئولان فضای مجازی باید سعی کنند جلوی ضرر خطرناکی که از این ناحیه متوجه جامعه است را بگیرید. شنیدید که دادستان محترم کل کشور در این رابطه چه فرمود؛ باز هم تماشا کنید. آیا باید منتظر عذاب باشید؟

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران با بیان اینکه در دوره ریاست جمهوری قبلی آمریکا عده ای ساده لوح سخنان اوباما را باور کردند اما روشنگری مقام معظم رهبری آشکار کرد که این دست چدنی زیر دستکش مخملی است، ادامه داد:سرانجام مذاکرات به برجام ختم شد، اما با روی کار آمدن ترامپ پوشش مخملی کنار رفت و دست چدنی آمریکا آشکار شد.

وی افزود: سخنان بی‌شرمانه ترامپ در سازمان ملل، چهره واقعی آمریکا را نشان داد و عمق دشمنی‌های مخفی شیطان بزرگ را به خوبی نمایان ساخت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه آمریکا هیچگاه با نظام اسلامی ایران سر سازگاری نداشته و پیوسته بدنبال ضربه زدن بوده است، خاطرنشان کرد: حمایت از رژیم ستمشاهی، پشتیبانی از کودتا، حمایت از رژیم صدام، حمله به هواپیمای مسافربری ایران و تحریم‌ها تنها بخش‌های کوچکی از دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران است.

وی تصریح کرد: امید است مسئولان کشور با عبرت گرفتن از این تجربیات تلخ تاریخی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی در برابر زورگویی‌های آمریکا محکم و استوار بایستند.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به موضوع رفراندوم غیرقانونی کردستان عراق، اظهار داشت: امیدواریم مسعود بارزانی از دولت مرکزی تمکین کند و دست از جدایی‌طلبی بردارد و برای اسرائیل جای پایی در منطقه باز نکند که متاسفانه نشانه‌هایی از این خطر نمایان است.

وی ادامه داد: بارزانی باید به سبب این رفراندوم، توبه سیاسی کند و از مردم عراق عذرخواهی کند و به آغوش امت اسلامی برگردد و به عزت مردم عراق بیندیشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با گرامیداشت یاد مرحوم جلال طالبانی که پیوسته در فکر استقلال و عظمت مردم عراق بود؛ خاطرنشان کرد: دشمن نیز بداند که امید ایجاد خاورمیانه جدید را به گور خواهد برد.