وزیر ارتباطات:

سایت و اپلیکیشن رادار بازی راه اندازی شد

به گزارش نویدتهران،وزیر ارتباطات گفت: همانطور که وعده داده بودم برای رفع مشکل گیمرهای کشورمان که تعداد آنها کم هم نیست، با همکاری بخش خصوصی، بنیاد ملی بازیهای رایانه ای و شرکت ارتباطات زیرساخت، سایت و اپلیکیشنی بنام “رادار بازی” راه اندازی شد. استفاده از این سایت و اپلیکیشن آن، ضمن افزایش قابل توجه سرعت دانلود بازیها و آپدیت آنها، باعث کاهش چشمگیر پینگ بازیها خواهد شد که در نتیجه تجربه ای دلچسب در بازی آنلاین برای کاربران رقم خواهد خورد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کانال شخصی خود در پیام‌رسان “بله” نوشت: یکی از مشکلاتی که گیمرهای کشورمان همواره با آن روبرو بودند مشکل سرعت پایین دانلود بازیها و آپدیت آنها به همراه پینگ یا زمان تاخیر بالای بازی آنلاین بوده که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب گیمرها در ایران میشد.
همانطور که وعده داده بودم برای رفع مشکل این بخش از کاربران که تعداد آنها کم هم نیست، با همکاری بخش خصوصی، بنیاد ملی بازیهای رایانه ای و شرکت ارتباطات زیرساخت، سایت و اپلیکیشنی بنام “رادار بازی” راه اندازی شد. استفاده از این سایت و اپلیکیشن آن، ضمن افزایش قابل توجه سرعت دانلود بازیها و آپدیت آنها، باعث کاهش چشمگیر پینگ بازیها خواهد شد که در نتیجه تجربه ای دلچسب در بازی آنلاین برای کاربران رقم خواهد خورد.
این اتفاق از طریق انتقال CDN های این بازیها به داخل کشور و کوتاه کردن مسیر دسترسی کاربران داخلی به سرورهای بازی و طراحی ابزارهای خاص توسط متخصصان جوان کشور صورت گرفت که همین جا از تلاش همه دست اندرکاران این امر تشکر میکنم.
گیمرهای عزیز میتوانند از طریق مراجعه به آدرس radar.game این حس خوب را تجربه کنند و تجربه خود را در قالب کامنت با من نیز در میان بگذارند.
به تدریج تعداد بازیها افزایش خواهد یافت.