نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد:

زیر و بم مصوبات ضدایرانی کنگره آمریکا/همه راه ها به آیپک ختم می شود

به گزارش نویدتهران،دهقانی فیروزآبادی تاکید دارد که لابی آیپک تاکنون توانسته با تاثیر بر نمایندگان کنگره آمریکا قوانین ضد ایرانی بسیاری را به تصویب برساند.
کمال دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی به وضوح می توان نقش آیپک در تصمیمات ضدایرانی آمریکایی‌ها را مشاهده کرد، گفت: باید اذعان کرد که لابی آیپک یکی از گروه های فشار قوی بر آمریکایی است و حتی در مسائل داخلی آمریکا نیز تاثیرگذار است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه آیپک در تحت تاثیر قرار دادن سیاست های ایالات متحده آمریکا به دنبال منافع رژیم اشغالگر قدس است، اظهار کرد: صهیونیست ها به دلیل اتخاذ منافع نژاد پرستانه همواره دشمن جمهوری اسلامی ایران هستند لذا از هر وسیله ای برای اقدام علیه کشورمان استفاده می کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه رژیم اشغالگر قدس در شرایط کنونی در انزوا قرار دارد و تلاش می کند با بهره گیری از ابزار لابی آیپک رییس جمهور آمریکا را در راستای منافع خودشان تحت تاثیر قرار دهد، تصریح کرد: به عنوان مثال بنیامین نتانیاهو چندی پیش اعلام کرد که در دیدارش با ترامپ تاکید کرده که توافق هسته‌ای با ایران توافقی بد محسوب شده و باید تغییر دهد و در این راستا نیز راهی برای آن پیشنهاد داده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه پیگیری ایجاد تفرقه و بی ثباتی در منطقه خصوصا در کشورمان یکی از سیاست های لابی آیپک است، تصریح کرد: به عنوان مثال صهیونیست ها با ایجاد بحران در کشور عراق خصوصا منطقه اقلیم کردستان می خواهند سبب ایجاد تنش در نزدیکی کشورمان شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لابی آیپک تاکنون توانسته با تاثیر بر نمایندگان کنگره آمریکا قوانین ضد ایرانی بسیاری را به تصویب برساند و در این میان آمریکایی ها نیز به دلیل وابستگی های مختلفی که دارند از سیاست های آنها پیروی کرده اند.