بهرام قاسمی:

زوال و شکست تروریسم تکفیری قطعی است

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت حملات تروریستی امروز در استانهای کربلا و بابِل در عراق که به کشته و مجروح شدن دهها انسان بی گناه انجامید، با دولت و ملت عراق و خانواده قربانیان این حوادث اندوهبار ابراز همدردی کرد.

به گزارش نویدتهران،قاسمی تصریح کرد: شکست های سنگین و پی در پی تروریست های تکفیری در عراق و سوریه موجب از هم گسیختگی فکری و تشکیلاتی آنان شده است. آنان در تلاشی مذبوحانه برای بازسازی روحیه اندک مزدوران انسان کش خود، عملیات کور انتحاری را در اقصی نقاط منطقه و جهان در دستور کار خود قرار داده اند، اما زوال و نابودی شان حتمی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به جری شدن ته مانده تروریست های تکفیری پس از گردهمایی های نمایشی اخیر حامیان تروریسم، آنهم به نام مبارزه با تروریسم، دولتها و ملت های منطقه و جهان را به هوشیاری هر چه بیشتر دعوت و خاطر نشان کرد: غفلت از پرداختن به مبانی فکری و منابع مالی تروریسم و دادن آدرس های غلط و اشتباه، تروریسم را در اشکال مختلف همچنان به عنوان خطر اول منطقه و جهان باقی می گذارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همچون همیشه خود را مصمم می داند در کنار دولت ها و ملت های منطقه برای مبارزه بی امان با خشونت و تا نابودی کامل تروریسم بایستد.