رئیس ستاد انتفاضه و قدس در نشست خبری:

زوال رژیم صهیونیستی قطعی است/ اعلام مسیرهای راهپیمایی روز قدس 96

به گزارش نویدتهران،رمضان شریف زوال رژیم صهیونیستی را قطعی دانست و تأکید کرد: حمایت های امریکا و حامیان اشغالگران قدس از اسرائیل هیچ تأثیری ندارد و زوال این رژیم جعلی و جلاد قطعی است.

رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری امروز (سه شنبه ) که بمنظور اعلام برنامه های روز جهانی قدس سال 96 برگزار شد، اظهار کرد:به برکت انقلاب اسلامی، ابتکار تاریخی حضرت امام (ره) و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) امروز شاهد هستیم که ابعاد مختلف قدرت در سرزمین فلسطین با جوهره ی درون ساز و مردم پایه، انباشته شده و امریکا و سران رژیم منفور و جعلی صهیونیستی در ترسیم و برآورد دقیق ماهیت، شدت، گستره و ابعاد این قدرت درون ساز، با غافلگیری راهبردی مواجه هستند.

وی افزود:هم اینک مدافعان حقیقی آرمان قدس در جای جای منطقه غرب آسیا و حتی فراتر از آن، با قدرتی هوشمند و اندیشه های برتر، موجبات گردش موازنه قدرت در منطقه به نفع جبهه مقاومت را فراهم آورده اند و وضعیت مقاومت و انتفاضه فلسطین نیز در مقایسه با گذشته قابل مقایسه نیست.

رمضان شریف با بیان اینکه “فلسطین سرمایه راهبردی امت اسلامی است و هر حرکت و توطئه ای که بخواهد مسلمانان را از این سرمایه وحدت آفرین محروم کند جهت شکست و رسوایی عایدی نخواهد داشت” تصریح کرد:محاسبات و برآوردهای دقیق بیانگر تحقق زوال رژیم صهیونیستی در موعد اعلام شده توسط ولی امر مسلمین و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و انشاءالله معمای اسرائیل برای همیشه از صفحه روزگار و عالم محو خواهد شد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان بعنوان روز جهانی قدس را زمینه ای برای جوشش و خروش اراده و غیرت امت اسلامی در حمایت از ملت فلسطین آنهم فراتر از زمان و مکان توصیف و خاطر نشان کرد:بسیاری از بحران های ژئوپلتیکی جهان اسلام عمود بر منطق پلید رژیم صهیونیستی است و تا هنگامی که این غده سرطانی دفع نشود، منطقه روی آرامش، امنیت و صلح پایدار را نخواهد دید.

وی تأکید کرد:ملت های آزادیخواه، حق طلب و عدالتخواه در روز جهانی قدس به اختیار، آتش غیرت و خشم خود بر سر اسرائیل فروخواهند نشاند و ناقوس فروپاشی این رژیم غاصب و جنایتکار را به صدا درخواهند آورد.

رمضان شریف پیام های راه پیمایی روز جهانی قدس برای رژیم صهیونیستی و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آن را معنادار و در عین حال دهشتناک توصیف و تصریح کرد:پیام روز جهانی قدس به سران رژیم صهیونیستی این است که با توسل به زور، کشتار، جنایت، وحشی گری و تلاش برای پاک کردن هویت اسلامی قدس شریف نخواهد توانست خلأها و حفره های امنیتی خود در سرزمین های اشغالی را پر کند.

وی افزود:مفهوم مقدس “امنیت” از هویت و اصالت یک دولت – ملت نشأت می گیرد لذا رژیم صهیونیستی هرگز قادر به استقرار امنیت در سرزمین های اشغالی و غصب شده نخواهند بود.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با اشاره به تحرکات و توطئه های حامیان اسرائیل در منطقه که در راستای امنیت سازی برای رژیم صهیونیستی صورت می پذیرد گفت:امنیت و بقای رژیم صهیونیستی هیچگاه با ترویج تروریسم، بحران و ناامنی در کشورهای اسلامی و استفاده از ابزار جنگ های نیابتی تضمین نخواهد شد و انشاءالله با دفع فتنه داعش و نابودی گروهک های تکفیری توسط ائتلاف مقاومت، نوبت به سوزاندن ریشه صهیونیست‌ها می رسد.

رمضان شریف آوردگاه روز جهانی قدس را موجب تضعیف امنیت شکننده رژیم صهیونیستی در سطوح داخلی ، منطقه ای و جهانی و بالارفتن هزینه های حمایت از این رژیم کودک کش برای حامیانش قلمداد کرد و افزود:با گذشت چند دهه حمایت از رژیم صهیونیستی توسط نظام سلطه و استکبار و نیز ارتجاع منطقه شاهدهستیم رژیمی که آرمان پلید و شوم سلطه از نیل تا فرات را دنبال می کرد چگونه با کشیدن دیوار حائل در باریکه ای شکننده و ناامن، آرایشی منفعلانه به خود گرفته است.

وی افزود:این یعنی دفن آرمان و آرزو و شکست راهبرد رژیم صهیونیستی و قرارگرفتن در مسیر طلوع خورشید آزادی و عدالت در سرزمین فلسطین عزیز است.

رمضان شریف، شعار محوری روز جهانی قدس سال 96 “روز جهانی قدس، رمز وحدت و جهاد امت اسلامی، حمایت از مردم مظلوم فلسطین، زوال قطعی رژیم صهیونیستی” اعلام کرد و گفت:به فضل الهی ملت ایران همراه و همصدا با آحاد ملت های مسلمان در اقصی نقاط جهان با حضور در راه پیمایی سراسری روز جهانی قدس نشان خواهند داد که همچنان پرچمدار حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آرمان آزادی قدس شریف است و اجازه نخواهند داد تحت تأثیر توطئه های جریان صهیونیستی – وهابی به فراموشی سپرده شود.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس تأکید کرد:بازیابی مجدد هویت فلسطین، موازنه قدرت در حوزه های ژئوپلتیکی منطقه غرب آسیا را دگرگون کرده است و این حقیقت ناشی از برکات ابتکار تاریخی حضرت امام (ره) در نامگذاری روز جهانی قدس و به صحنه آمدن امت اسلامی در جمعه آخر ماه مبارک رمضان برای حمایت فلسطین و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی است.

شریف در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس امسال در بیش از 900 شهر برگزار خواهد شد ، اظهار کرد: مبدا همه راهپیمایی‌ها مساجد اصلی شهرها و مقصد آنها مصلی‌های نماز جمعه خواهد بود.

وی افزود :این مراسم در تهران در مسیرهای ده‌گانه از ساعت 10:30 روز جمعه آغاز خواهد شد ؛آیت الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه و دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سخنران محوری این مراسم خواهد بود.

شریف با اشاره به پوشش گسترده مراسم راهپیمایی روز قدس در رسانه های داخلی و خارجی ،تصریح کرد: مراسم روز جهانی قدس امسال را حدود 4 هزار خبرنگار از رسانه‌های مختلف پوشش خواهند داد.

رییس ستاد انتفاضه و قدس همچنین مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس را به شرح ذیل اعلام کرد:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین(ع)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۳:مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی عصر(عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۴: مسجد امام زمان(عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۵: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۶: مسجد المهدی(عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۷:مسجدالجواد(ع)، میدان هفت تیر، خیابان کریم خان، میدان ولی عصر(عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۸: مسجد امام جعفر صادق(ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۹:مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.
مسیر شماره ۱۰:مسجد جامع رسول اکرم‌(ص)، تهرانسر بلوار شاهد‌، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشکری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.