زنگ مدرسه تلویزیونی ایران همزمان با بازگشایی مدارس نواخته شد

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش‌وپرورش در جمع خبرنگاران و درآئین بازگشایی مدارس بابیان اینکه سال تحصیلی، تجربه‌ای جدید در مسیری ناشناخته است لذا نیازمند همراهی خانواده‌ها هستیم، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش دقیقاً در چارچوب پروتکل‌های وزارت بهداشت عمل می‌کند.
محسن حاجی میرزایی در حاشیه آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ آغاز مدرسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان، فرهنگیان، خانواده‌ها و همه افراد جامعه تبریک می‌گویم و امیدوارم با همکاری همه مجموعه سال جدید تحصیلی خوبی را تجربه کنیم.

وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه امسال نزدیک به ۱۵میلیون دانش‌آموز در ۱۱۶هزار مدرسه سراسر کشور تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید، مهمترین نگرانی و دغدغه‌های ما سلامت دانش آموزان است لذا برای این کار به مجموعه بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی اعتماد می‌کنیم.

وی ادامه داد: آموزش‌وپرورش دقیقاً در چارچوب پروتکل‌های وزارت بهداشت عمل می‌کند لذا در حوزه سلامت کوچک‌ترین اجتهادی نخواهیم کرد لذا امیدواریم همه خانواده‌ها به آموزش‌وپرورش اعتماد کنند و ما بیشترین مراقبت را در مدرسه از سلامت فرزندان خانواده‌ها انجام می‌دهیم.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در شرایط خاص فعلی انتظار می‌رود از اظهار و نظرهای غیرمسئولانه خودداری شود چون ممکن است موجب آشفتگی ذهن خانواده‌ها منجر شود.

عضو کابینه تدبیر و امید بابیان اینکه بازگشایی مدارس بر اساس نظریه نهادهای رسمی کشور است و با این نهادها هماهنگ هستیم، اظهار کرد: آموزش‌های حضوری مانند سال‌های قبل نیست بلکه ترکیبی است لذا کسانی که بیمارند یا در مدارس پرتراکم هستند می‌توانند از آموزش‌های مجازی ارائه ‌شده در تلویزیون، شبکه شاد و بسته‌های آموزشی استفاده کنند.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه امسال ساعات مدرسه محدود است و ورود و خروج دانش آموزان بافاصله انجام می‌شود تا از ازدحام جلوگیری شود، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید، تجربه جدیدی را آغاز کردیم چون این مسیر ناشناخته است نیازمند مشارکت و همراهی خانواده هستیم.

وی نگرانی و دغدغه‌های خانواده‌ها نسبت به فرزندانشان را امری ارزشمند تلقی و عنوان کرد: با تمام جدیت نظارت خود را بر مدارس اعمال می‌کنیم.

حاجی میرزایی در پایان تصریح کرد: مجموعه مدیران آموزش‌وپرورش بسیج شدند تا پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، لذا امیدوارم سال تحصیلی خوبی را تجربه کنیم.

زنگ مدرسه تلویزیونی ایران همزمان با بازگشایی مدارس نواخته شد

با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان صدا سیما در شبکه آموزش زنگ مدرسه تلویزیونی ایران همزمان با بازگشایی مدارس نواخته شد.
همزمان با بازگشایی مدارس در روز ۱۵ شهریور که با حضور رئیس‌جمهور و وزیر آموزش‌وپرورش در مدرسه نوجوانان منطقه ۴ برگزار شد، ظهر امروز زنگ مدرسه تلویزیونی ایران با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان صداوسیما نواخته شد.

وزیر آموزش‌وپرورش در این آیین با اشاره به اینکه جامعه آن‌گونه عمل می‌کند که آموخته است، از دانش آموزان ایرانی خواست تا با تعمیق یادگیری‌های خود به توسعه و پیشرفت کشور خود کمک کنند.

شایان‌ذکر است، به دلیل شیوع ویروس کرونا و هم‌زمان با تعطیلی مدارس در راستای استمرار فعالیت‌های آموزشی دانش آموزان، مدرسه تلویزیونی ایران با پوشش بالای ۹۷ درصدی تشکیل شد و دانش آموزان در شرایط قرنطینه توانستند تا آموزش‌های خود را از طریق تلویزیون پیگیری کنند. همچنین به گفته وزیر آموزش‌وپرورش مقررشده تا روزانه ۲۲ ساعت مدرسه تلویزیونی ایران برنامه‌های آموزش تلویزیونی را برای دانش آموزان پخش کند. شبکه آموزش، شبکه چهار، شبکه قرآن، افق و شبکه دو؛ به‌طور هم‌زمان آموزش‌های تلویزیونی را پخش خواهند کرد و همچنین این برنامه‌ها در سامانه تلوبیون قرار خواهد گرفت و دانش آموزان در هرزمانی که امکان داشتند با رفتن به این سایت می‌توانند این برنامه‌ها را مشاهده کنند.