برای اهدای مدال نقره محمد نصیری به موزه IOC؛

رییس فدراسیون و اسطوره وزنه‌برداری به سوئیس می روند

%d9%86%d8%b5%db%8c%d8%b1%db%8cعلی مرادی رییس فدراسیون و محمد نصیری اسطوره وزنه برداری، برای اهدای مدال نقره المپیک ۱۹۷۲ مونیخ به موزه IOC (چهارشنبه۳آذرماه) تهران را به مقصد لوزان سوئیس ترک می‌کنند.
علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری و محمد نصیری قهرمان المپیک ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی، قرار است پنجشنبه ۲۴ نوامبر ۲۰۱۶ (۴آذرماه) در مقر کمیته بین المللی المپیک، واقع در لوزان سوییس حضور خواهند پیدا گنند تا مدال نقره المپیک ۱۹۷۲ مونیخ اسطوره وزنه برداری کشورمان را به موزه (IOC) اهداء نمایند. برهمین اساس علی مرادی رییس فدراسیون و اسطوره وزنه برداری بامداد فردا(چهارشنبه۳ آذرماه) تهران را به مقصد مقر کمیته بین المللی المپیک در لوزان سوییس ترک می کنند.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بدین ترتیب طی مراسمی باشکوه و از محمد نصیری، تجلیل و مدال نقره المپیک ۱۹۷۲ مونیخ او را به عنوان نمادی ارزشمند به یادگار از این قهرمان سرشناس و مشهور در موزه بین المللی (IOC) حفظ خواهد شد.

گفتنی است؛ مدال نقره کسب شده محمد نصیری در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ در سالهای بسیار دور به سرقت رفته بود که حدود ۶ سال پیش یک فرد ایرانی آنرا خارج از ایران در مزایده‌ای خریداری کرد و درنهایت چندی پیش در مراسم افتتاحیه رقابتهای بین المللی جام فجر( ۱۰ خرداد ماه سال ۹۵) این مدال ارزشمند به اسطوره وزنه برداری بازگردانده شد.

لازم به ذکر است؛ این اتفاق ویژه برای نخستین مرتبه در ورزش ایران رخ می دهد که ورزشکاری ایرانی مدال المپیک خود را به موزه کمیته بین المللی المپیک اهداء کند. تاکنون هیچ ایرانی به این افتخار دست پیدا نکرده و این افتخاری بزرگ برای وزنه‌برداری ایران و محمد نصیری است.