حجت‌الاسلام علی‌اکبری در خطبه‌ها نماز جمعه تهران:

ریشه و اساس نظام و انقلاب ما حسینی است

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه ما دیگر با مذکرات طولانی و کِش دار، تصمیمات خود را معلق نگه نمی‌داریم، گفت: دیگر وعده به درد جمهوری اسلامی ایران نمی‌خورد و بهتر است طرف مقابل در برجام به ۱۱ وعده خود عمل کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: در منظومه فکری و تربیتی حسینی، شاخص‌های فتوت، جوانمردی، ایثار، محبت نسبت به خلق، امر به معروف و نهی از منکر، رسیدگی به مردم، حُسن خلق، شجاعت و ازخودگذشتگی، چه در عرصه حیات فردی و چه در عرصه حیات جمعی در بالاترین حد خود وجود دارد.

وی با بیان اینکه در مکتب امام حسین (ع) سیمای مومن مجاهد برگزیده در پیشگاه خداوند متعال را می‌توانیم مشاهده کنیم، گفت: بی‌جهت نبود که همه انبیاء و اولیاء در طول تاریخ چشم امیدشان به امام حسین (ع) بوده است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبری با بیان اینکه ملت ایران با پرچمداری امام راحل که مکتب حسینی و ظرفیت‌های آن را خوب می‌شناخت و بهتر از هر کس دیگری آن را درک می‌‍کرد پرچم انقلاب اسلامی را برافراشته است، گفت: نهضت امام خمینی (ره) از روز اول با نام اباعبدالله الحسین (ع) و از جلسه حسینی شروع شد و در جریان شکفتن انقلاب اسلامی در سال ۵۷ مجالس حسنی و محرم و صفر استمرار یافت و ملت عزیز ما را سازماندهی و بسیج کرد.

وی با بیان اینکه ملت ما شاگردان شایسته‌ای برای امام حسین(ع) بودند و هستند، عنوان کرد: ریشه و اساس نظام و انقلاب ما حسینی است و بر اساس خط مقاومت و صبر و جهاد برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: ما معجزه آموزه‌های حسینی را در ایجاد تحول تربیتی در دوران دفاع مقدس و شهدای عزیزمان دیدیم.

حجت‌الاسلام علی اکبری با بیان اینکه همایش عظیم شیرخوارگان حسینی که در سراسر کشور ما برگزار می‌شود، امروز به یک بستر طبیعی زیبا تبدیل شده است و آثار تربیتی بسیار خوبی دارد، گفت: امیدواریم در ظهر تاسوعا و عاشورا شاهد برگزاری نماز‌های جماعت باشکوه در مراسم‌های عزاداری سراسر کشور باشیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه ملت ما با الهام از مکتب حسینی درس مقاومت را آموخته است و به خوبی زیبایی‌های این مکتب را در محور جهاد در راه خدا تجربه کرده است، افزود: مکتب حسینی هم کشور ما را حفظ کرد و هم رشد داد و امروز شناسه ملت ایران در دنیا جمله امام حسین (ع) یعنی «هیهات من الذله» است.

وی با بیان اینکه امروز مشاهده می‌کنید که دشمن درجه یک ملت ایران که از تبار یزیدی است در چه وضعیتی قرار دارد، گفت: امروز در داخل آمریکا در رابطه با موضوع «افول» اجماع وجود دارد و دنیا هم به عصر پساآمریکا فکر می‌کند.

حجت‌الاسلام علی اکبری با بیان اینکه خود آمریکایی‌ها اخیرا نوشتند که پایان هژمونی آمریکا در جهان نزدیک است، تاکید کرد: هیئت حاکمه آمریکا با گرفتار شدن به بیماری سرگشتگی استراتژیک آخرین تلاش‌های خود را می‌کنند که چهره ابرقدرتی خود را حفظ کنند. اقتصاد آمریکا با ۲۰ هزار میلیارد دلار بدهی اجازه حفظ چهره ابرقدرتی را به آمریکا نمی‌دهد و از سوی دیگر وضعیت بحرانی تمام شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی آمریکا این اجازه را نخواهد داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه آمریکا امروز دچار افول موریانه‌ای شده است که آن را از درون می‌پوساند و متلاشی می‌کند، گفت: ظهور پدیده عجیب و غریبی به نام ترامپ این روند افول را سرعت بخشیده است. گویی ترامپ آمده است که تیر خلاص را به حیثیت آمریکا بزند.

وی افزود: ایستادگی ملت ایران، افول قدرت آمریکا را تسریع کرده است و شکل گیری بلوک مقاومت، اعتبار آمریکا را کاهش داده است.

حجت‌الاسلام علی اکبری گفت: جنگ ۸ ساله نیابتی سوریه با تروریست‌ها که آن همه هزینه روی دست آمریکا گذاشته بود، چه نتیجه‌ای برای آمریکا به همراه داشت؟ در عراق ۴ سال درگیری‌های خانمان سوز به وجود آمد، اما چه عاید آمریکا شد؟ حمله پهپادی صهیونیست‌ها به مقر حشدالشعبی، انظار عمومی را در عراق یک بار دیگر نسبت به آمریکا بدبین کرد و عراقی‌ها باز هم برای خودکفایی مصمم شدند. عربستان و امارات به دنبال راه فرار آبرومندانه از باتلاق یمن هستند. پس از حماقت اخیر نتانیاهو، صهیونیست‌ها الان دو سه هفته است که کابوس موشک‌های حزب‌الله را می‌بینند. ضمن اینکه امروز صدای مقاومت بلندتر از همیشه از فلسطین به گوش می‌رسد.

وی با بیان اینکه ایران قهرمان هم امروز از میان همه توطئه‌های بزرگ و کوچک به برکت مقاومت و مجاهدت و صبر حسینی در حال بالیدن و شکفتن است، گفت: ملت ما با مقاومت و صبر خود تمام توطئه‌های آمریکا را خنثی کرده است. آمریکایی‌ها کارشان به اینجا کشیده شده بود که می‌گفتند ۲۲ بهمن ۹۷ آن‌ها در تهران خواهند بود، اما امروز دیگر آن‌ها از تابستان داغ سخنی نمی‌گویند چرا که روسیاهی نصیب‌شان شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز همگان دیپلماسی التماسی آمریکا که از هر طرف برای ما پیغام می‌فرستادند را مشاهده کرده‌اند، افزود: پس از تجربه تلخ برجام و وقتی که روند کاهش تعهدات ما شروع شد، دیدیم که گام‌هایی که برداشته شد هیچ ضرری را متوجه کشور نکرد. گام سوم هم از امروز اجرایی می‌شود و میوه شیرین این گام ثمرات بهتری از گام‌های پیشین خواهد داشت.

وی در پایان با بیان اینکه ما دیگر با مذکرات طولانی و کِش دار، تصمیمات خود را معلق نگه نمی‌داریم، گفت: دیگر وعده به درد جمهوری اسلامی ایران نمی‌خورد و بهتر است طرف مقابل در برجام به ۱۱ وعده خود عمل کند.