رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

ریشه تمام مشکلات منطقه غرب آسیا به دلیل حضور نامشروع آمریکا است

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: تمام مشکلات منطقه غرب آسیا ریشه در حضور نامشروع آمریکا دارد؛ منطقه غرب آسیا متعلق به مردم این منطقه است و مردم منطقه باید تصمیم‌گیرنده باشند نه دیگران.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش سیاسی فرماندهان ستاد نیروی دریایی ارتش با اشاره به خروج یک جانبه آمریکا از توافقنامه برجام گفت: خروج بی خردمندانه آقای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از توافقنامه بین‌المللی برجام سبب بروز مشکلاتی برای خود کشور آمریکا و سایر طرف های قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه ملت ایران انقلابی، مستقل و با هویت تاریخی طولانی است، بر ضرورت تدبیر برای حل مشکلات و عدم موفقیت دشمنان در اهداف خود تاکید و تصریح کرد:مطمئنا با حسن تدبیر مسئولان کشور ملت بزرگ ایران این مرحله را هم مثل سایر مراحل سخت پیش از این پیروزمندانه پشت سر خواهند گذاشت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود، القا شبهات را یکی از محورهای جنگ نرم عنوان و تصریح کرد: القای شبهه کم هزینه‌ترین جنگ روانی علیه رقیب است زیرا به راحتی می‌توان ذهن مردم را تخریب کرد اما به سختی ترمیم می‌یابد.

وی چرایی مبارزه با دشمنان در خارج از مرزهای ایران را یکی از مصادیق القای شبهات برشمرد و گفت: وظیفه نخبگان جامعه این است که مردم را نسبت به این نکته آگاه کنند که اگر ما در خارج از مرزها با دشمنان مقابله نمی‌کردیم باید همین برخورد را در داخل صورت می‌دادیم. تاریخ گواهی می‌دهد که هزینه مقابله با دشمن در خارج از خانه کمتر از مقابله در داخل است.

نماینده ولی فقیه در ارتش به چرایی حضور برخی از کشورها همچون آمریکا در منطقه غرب آسیا اشاره و خاطرنشان کرد: حضور برخی از کشورها در منطقه به این دلیل است تا حاشیه امنیت کشورهای خود را بالاتر ببرند و عمق راهبردی خود را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه باید در مورد پیامدهای شوم تسلیم‌پذیری روشنگری شود، بیان کرد: دشمن به دنبال این است که ما دستهایمان را بالا بگیریم و تسلیم شویم اما قاطبه ملت ایران رابطه خوبی با تسلیم‌پذیری ندارند چرا که اکثریت قریب به اتفاق مردم می‌دانند که خیری و سودی در تسلیم شدن نیست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه هزینه مقاومت همواره کمتر از تسلیم شدن است، گفت: در تسلیم ذلت حتمی و در مقاومت کردن هم عزت، حتمی است و ملت ما هم یک ملت عزت‌خواه است.

وی به تمرکز دشمن بر دو قطبی کردن جامعه و ضرورت روشنگری در مورد «زیان‌های دو قطبی کردن جامعه» اشاره و تصریح کرد: دو قطبی کردن زمینه فروپاشی جامعه است و هرکس به دو قطبی کردن دامن بزند بدون تردید در زمین دشمن بازی می‌کند و خائن به اسلام، منافع ملی و خادم دشمنان ایران است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با طرح این پرسش که چه کسی باید جلوی دامن زدن به دو قطبی ها را در جامعه بگیرد، گفت: نخبگان و خواص اجتماع باید از دو قطبی شدن جامعه جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: حضور آمریکا به دو قطبی شدن منطقه غرب آسیا دامن‌زده است و بسیاری از اختلافاتی که در کشورهای غرب آسیا وجود دارد به دلیل حضور نامشروع آمریکا است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی همواره به دنبال تعامل گسترده‌تر با همسایگان خود است، گفت: آمریکا مانع جدی وحدت همسایگی بین ایران و کشورهای همسایه است .

حجت‌الاسلام محمدحسنی اضافه کرد: اگر به دنبال این هستیم که کشورهای اسلامی با هم متحد شده و با همکاری هم تبدیل به قدرت منطقه‌ای در برابر دشمنان خود شوند باید به هر دلیلی سلطه آمریکا در منطقه قطع شود و این حکم قرآن است.

حجت‌الاسلام محمدحسنی بیان داشت: تمام مشکلات ما در منطقه غرب آسیا به دلیل این است که برخی از کشورهای اسلامی زیر بار زروگویی آمریکا رفته اند اما در آینده‌ای نه چندان دور حتما امت اسلامی، منطقه غرب آسیا را از لوث وجود نیروهای آمریکایی پاک خواهند کرد.